Wpis z mikrobloga

Nie spodziewałem się tak ciepłego przyjęcia mojego poprzedniego posta o 4 rocznicy w pracy.

Z ostatniej wizyty w Monachium przytargałem kilka suwenirów — przypinki JetBrains, Kotlin i IntelliJ IDEA.

Zróbmy #rozdajo

- jeden secik (trzy piny) wśród komentujących
- jeden secik wśród plusujących

Napiszcie czy i dlaczego korzystacie (albo nie, bo to nie przymus) z narzędzi od JetBrains.
Może czegoś im brakuje czego potrzebujecie? Postaram się odnieść do Waszych odpowiedzi!

Losowanie we wtorek o 21
Zielonki mają zielone światło (konta utworzone przed datą posta).

#programowanie #kotlin #jetbrains #intellij
chrzano - Nie spodziewałem się tak ciepłego przyjęcia mojego poprzedniego posta o 4 r...

źródło: IMG_9431

Pobierz
  • 197
@h3xxx: Na razie AI od JetBrains jest słabo użyteczny bo dane treningowe kończą mu się na 2021.

@chrzano: Na co dzień WebStorm - plus: wszystko jest na start - nie trzeba dodawać pluginów jak w VSC, minus: sporo RAMu zjada. Czasem używam InteliJ CE.
@chrzano zaczynam przygodę z programowaniem a wykładowca na ćwiczeniach zmusza nas do netbeansa XD kolega po któryś zajeciach polecił mi instalacje Intellij idea, OMG ale to był gamechanger XD w nb myślałem że nie nadaje się do tego, a w IJ zacząłem wierzyc że mogę się tego cholerstwa nauczyć :D
@chrzano: bo jak mialem 15 lat i nic kodu nie klepalem to samodzielne skonfigurowanie srodowiska bylo za trudne. A RubyMine od JetBrains samo to robilo. I tak zostalo bo teraz juz moze i umiem, ale JetBrains zawdzieczam obnizenie progu wejscia w klepanie kodu i, posrednio, cala kariere.
@chrzano: Pierwszy komercyjny projekt miał dokumentację instalacyjną napisaną dla intellij. Dla javy to i tak najlepsze narzędzie, nie dyskutujcie z tym, wcześniej korzystałem z eclipse na studiach i nawet nie miało startu :P
@chrzano: Kiedyś nałogowo używałem narzędzi od jetbrainsów (PyCharm, PHPStorm, webstorm czy inteliji). Szkoła zapewniała darmowy dostęp do narzędzi więc wiadomix - korzystałem ile tylko się dało :D Natomiast odkąd zacząłem pracę jako programista komercyjnie to siedzę w VSC. Zaczęło się to od tego, że pierwsza firma w której pracowałem dała alternatywę - albo VSC albo Eclipse, więc wybrałem VSC. I tak siedzę już z tym narzędziem do dnia dzisiejszego chociaż bardzo
No jak Google w kontekście Androida przeszedł z Eclipse na Intelijj, to umarł w butach, nawet jakby chcieli przekupić nie wróciłbym.
Daj przypinki!! ( )