Wpis z mikrobloga

Nie spodziewałem się tak ciepłego przyjęcia mojego poprzedniego posta o 4 rocznicy w pracy.

Z ostatniej wizyty w Monachium przytargałem kilka suwenirów — przypinki JetBrains, Kotlin i IntelliJ IDEA.

Zróbmy #rozdajo

- jeden secik (trzy piny) wśród komentujących
- jeden secik wśród plusujących

Napiszcie czy i dlaczego korzystacie (albo nie, bo to nie przymus) z narzędzi od JetBrains.
Może czegoś im brakuje czego potrzebujecie? Postaram się odnieść do Waszych odpowiedzi!

Losowanie we wtorek o 21
Zielonki mają zielone światło (konta utworzone przed datą posta).

#programowanie #kotlin #jetbrains #intellij
chrzano - Nie spodziewałem się tak ciepłego przyjęcia mojego poprzedniego posta o 4 r...

źródło: IMG_9431

Pobierz
  • 194
@chrzano: Używam od lat i nie wyobrażam sobie używanie czegoś innego. Pamiętam jak na studiach używałem Microsoft Visual Studio, jakie to było durne narzędzie np. jak wciśniesz podpowiedź ctrl+spacja i będziesz szukał strzałkami metody to od końca nie da się przejść do początku, trzeba strzałkować do góry xD
Z czym intellij ma problem to indeksowanie. Wystarczy że z jakiegoś powodu zostanie zamknięty niewłaściwie np. brak pamięci, rozładowanie baterii itd. Wszystkie projekty
@chrzano: Przyzwyczaiłem się do CLiona, jest świetnym środowiskiem, jak dla mnie bardziej intuicyjnym niż VS. Jedyne czego brakuje to dodatkowych pluginów do shaderów czy też języka OpenCL, ale może jest to okazja aby samemu wyjść naprzeciw i coś stworzyć. ;)
@chrzano: korzystałem na studiach i obecnie w pracy. Odgórnie narzucone, ale mi środowiska JetBrainsów leżą.
Brakuje mi podglądu zdjęć, bo czasem muszę weryfikować pliki .md pod Docusaurusa. No ale chyba żadne środowisko tego nie ma i lepiej takie rzeczy robić przez CMSa.
Korzystam, slabo dziala debugger w TS, szczegolnie “inspect code” czy jak to sie zwie, nie da sie np wywolac jakiejs funkckji z biblioteki ktora nie byla zaimportowana w kodzie
@chrzano:
1. pluginy po update wymagaja restartu apki, czy to sredniowiecze?
2. skopane formatowanie Vue od jakiegos czasu
3. jak sie ma duzo changelist i sie je rozwija kolejno, jest bug, ze za ktoryms razem przeniosa sie jedne z changelist do drugiej, przez co mam ochote odinstalowac phpstorm.