Wpis z mikrobloga

Nie spodziewałem się tak ciepłego przyjęcia mojego poprzedniego posta o 4 rocznicy w pracy.

Z ostatniej wizyty w Monachium przytargałem kilka suwenirów — przypinki JetBrains, Kotlin i IntelliJ IDEA.

Zróbmy #rozdajo

- jeden secik (trzy piny) wśród komentujących
- jeden secik wśród plusujących

Napiszcie czy i dlaczego korzystacie (albo nie, bo to nie przymus) z narzędzi od JetBrains.
Może czegoś im brakuje czego potrzebujecie? Postaram się odnieść do Waszych odpowiedzi!

Losowanie we wtorek o 21
Zielonki mają zielone światło (konta utworzone przed datą posta).

#programowanie #kotlin #jetbrains #intellij
chrzano - Nie spodziewałem się tak ciepłego przyjęcia mojego poprzedniego posta o 4 r...

źródło: IMG_9431

Pobierz
  • 197
@chrzano: Korzystam, bo do Springa nie ma lepszego IDE, Eclipse to padaka jeśli chodzi o konfiguracje tych wszystkich pluginów, a o NetBeansach chyba wszyscy zapomnieli.

Może czegoś im brakuje czego potrzebujecie?


@chrzano: Swojego czasu potrzebowałem plugina do BPMNów, było to kilka lat temu i jednyne sensowne rozwiązanie jakie znalazłem było do Eclipse'a. Może sytuacja już się zmieniła.
@chrzano: korzystam i nie mam zamiaru zmieniać. Jak się uczyłem programować to używałem eclipse. Ale jak w pierwszej pracy używali intellija i zobaczyłem o ile to narzędzie jest wygodniejsze to nie miałem już zamiaru wracać do poprzedniego narzędzia
@chrzano: z narzędzi JetBrains korzystam od 9 lat, na początku jako programista backendu w Javie i frontend w Angularze używałem IntelliJ, później przerzuciłem się na mobilki i kilka lat używałem Android Studio, a teraz pracuję w Webstorm w React Native
najlepsze IDE do kodowania - łatwe, wygodne i mega przyjemne, z wieloma pluginami do rozszerzenia, programowanie staje się bułką z masłem ;)
@chrzano: zacząłem około 2012, PhpStorm wtedy w porównaniu do netbeans czy eclipse był jak magia, a teraz do dziś czasem grzebię w TeamCity ale już głównie Azure DevOps i VS Code z różnych powodów
@chrzano oj korzystam od długiego czasu, najpierw w technikum i na studiach, a teraz na co dzień w pracy. IntelliJ IDEA, ale miałem też okazję wypróbować PyCharm i CLion, wspaniałe narzędzia. Niestety do frontendu musimy używać VS Code i nie miałem jeszcze możliwości pracy z WebStormem.
  • 2
wkurzało mnie kilka rzeczy w PHPStorm, jak automatyczne zapisywanie plików


@mariecziek: Można to wyłączyć w ustawieniach IDE.

ja mam wrażenie ze IntelliJ z roku na rok działa coraz gorzej.


@jak5z To jakie projekty ma IDE otwierać też gdzieś w opcjach można chyba kontrolować.
Sprawdź proszę 2023.3+ i niedługo 2024.1 — w tej chwili core team pracuje tylko i wyłącznie nad wydajnością (indeksowanie, boot time, threading).

ostatnio dorzucilem AI Assistanta bo lepiej
@chrzano: Korzystam z Rider do backendu w C# i WebStorm do reacta a używam dlatego że dla studentciaków Jet Brains rozdaje licencję za darmo więc do pełnego zestawu brakuje już tylko seta za darmo ;)