Wpis z mikrobloga

NR 141 #serialseries
LISTA SERIALI

Mentalista - The Mentalist

Twórcy: Bruno Heller
IMDb: 8.2/10
https://www.imdb.com/title/tt1196946/
https://upflix.pl/serial/zobacz/the-mentalist-2008
Gatunek: dramat, kryminał, suspens

Patrick Jane jest konsultantem ds. kryminalnych. Ma szczególny dar wnikliwej obserwacji i czytania ludzi, doskonalony przez lata bycia fałszywym jasnowidzem. Jego dar czyni go genialnym w rozwiązywaniu morderstw, dlatego CBI ma go w pobliżu. Jednak jego motywem jest wyłącznie chęć odnalezienia mężczyzny, który zabił jego żonę i córkę – Red Johna

Czy polecam? Dziś już nie tak bardzo, ale jak wychodził był z tych lepszych. Serial ma taki dziwny klimat poszukiwania seryjnego mordercy i często zabawnych manipulacji umysłowych używanych przez głównego bohatera a to wszystko w typowym proceduralu gdzie co odcinek ścigamy innego złola. Raczej za długi, dobry średniak.
WLADCA_MALP - NR 141 #serialseries 
LISTA SERIALI

Mentalista - The Mentalist

Twórcy...

źródło: mentalista

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
Zajebsty serial, jeden z moich ulubionych. Niestety rzeczywiście za długi - ostatnie dwa sezony były bardzo nierówne. No dobra, były bardzo słabe... ¯\(ツ)/¯ Ale za to pierwsze trzy to (dla mnie) mocne 9/10.
  • Odpowiedz
@ch1va5: Dokładnie. Powinno się skończyć na Red Johnie. Cała reszta głupia i bez sensu. Czyli 6 sezonów. A i tak jednym z powodów, dla którego szanowałem serial był brak wątków romansowych między 2 głównych bohaterów (więc nawet krócej niż 6 sezonów).
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP: robią jeszcze takie seriale, żeby jeden odcinek był jakąś pojedynczą historią? żeby dało sie obejrzeć raz na jakiś czas jeden odcinek? bo teraz jak zaczniesz ogladać jakis kryminał to dowiesz sie kto zabił dopiero po 10 godzinach oglądania.
  • Odpowiedz
  • 1
@dzana: Polecam: Poker Face, Community czy Miłość, śmierć i roboty - Love, Death & Robots i w sumie trafiłem na jeden taki nowy serial ale raczej dla młodzieży - będzie post w tym tygodniu - ale masz rację kiedyś były prawie same procedurale w TV a teraz mamy co najmniej antologie jedno sezonowe, ale to właśnie tłumaczy przejściem z TV do streamingu. W czasach TV ludzie woleli procedurale bo jak
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP: rozumiem skąd to wynika, ale wkurza mnie to trochę, bo rzadko mam czas żeby obejrzeć dwanaście 40-minutowych odcinków. Na myśl o tym, że finał zobaczę gdzieś za miesiąc to odechciewa mi się oglądać. Z tego wszystkiego, wróciłem niedawno do Housa, którego oglądałem głównie w tv więc nie widziałem wszystkich odcinków.

Community widziałem, ale Mentalisty jeszcze nie więc, może sobie sprawadzę.

@marcinka Castle widziałem cały, fajny, lekki i bardzo przyjemny serial.
  • Odpowiedz