Wpis z mikrobloga

@LuckyDice: bo nie było technologii do tego, poza tym co to za demagogia. Kazdy wie ze plastik to domena kapitalizmu: reklamy, opakowania kolorowe, kazdy plasterek w oddzielnej folii, opakowania z 5 stopów , byle wyglądały cool
no na przykład likwidacja analfabetyzmu jako zjawiska masowego w Polsce. I to w zaledwie kilka lat. A w IIRP analfabetyzm w niektórych rejonach dochodził do 50%, ponad 20% w skali całego kraju.

@Pan_Kielonek: Bo oczywiście gdyby nie komunizm, to do dziś nie umielibyśmy czytać. Tak samo z elektryfikacją, tylko dzięki komunistom mamy prąd poza miastami, bo przecież Polacy to podludzie i sami by nie potrafili pociągnąć kabla. Ciekawe tylko w jaki
@Pan_Kielonek

@Aokx: no na przykład likwidacja analfabetyzmu jako zjawiska masowego w Polsce. I to w zaledwie kilka lat. A w IIRP analfabetyzm w niektórych rejonach dochodził do 50%, ponad 20% w skali całego kraju.


Mój ulubiony obok elektryfikacji argument piewców komunizmu.

Czyli zakładasz , że po 2 ws, gdyby nie było komunizmu, to dziś nadal w Polsce byłyby ogniska analfabetyzmu ?
Zakładasz że jakikolwiek normalny ustrój oparty na zdrowej podstawach, nie
Właśnie z taką mentalnością daleko nie zajedziemy. Będziemy sami pluć na to nawet co u nas było dobre. Bo Zachód który produkuje kontenrowce śmieci i generalnie nie wie co znimi robić oprócz tego żeby wywieźć do biednych krajów, to jest taki zajebisty.
A to za PRL-u ze śmieciami to była jednak polityka. To że w sklepach w całym kraju był ujednolicyny system butelek do mleka, piwa, śmietana itd to nie polityka? Ze
@matka_boska_w_klapie: Czyli mówisz, że byli współwinni że ich zamordowano. Aha, spódniczkę miała za krótką, więc się prosiła idąc tą logiką. Albo dojdziemy do tego, że żydzi byli współwinni holocaustu. Dobry tryb rozumowania
Mój ulubiony obok elektryfikacji argument piewców komunizmu.


Czyli zakładasz


@muchabzz: nie, nie zakładam ani nie jestem piewcą komunizmu. Wyciagasz wnioski jak pięciolatek. Nazizm też miał swoje sukcesy które potrafię wymienić. I wtedy byłbym piewcą nazizmu, no nie? A skoro to nie był sukces komunistów to czyj? Marsjan? Muminków? Oświeć mnie.
@Architekt_Chaosu: wpływ komunizmu na kapitalistyczne kraje poprzez strach elit że będą następni w rewolucji. Plan zachodu był raczej taki żeby powrócić po wojnie do kapitalizmu przed wojna. Zero socjalu i pomocy społecznej. Najbardziej socjalistyczna politykę uprawiali kraje obok bloku krajów komunistycznych bo bali się efektu domina.
Upad komunizm i neoliberalizm pełna mordą się zaczął.
@Pan_Kielonek są sukcesy i są "sukcesy"
Likwidacja analfabetyzmu to dokładnie jak to ,że sukcesem było dla twoich rodziców , że powiedziałeś mama tata.

To nie był żaden sukces , tylko naturalna kolej rzeczy
@Wap30: ale to przecież jest domeną komunizmu. Powszechna służba zdrowia, powszechna edukację, budownictwo socjalne, likwidacja wielkich własności ziemi itd itp. Kapitalizm przed komunizmem jakoś nie dał radę osiągnąć tego dopiero jak strach efektu domina się pojawił kraje zaczęły inwestować w ludność i zaczął się złoty wiek. Teraz jest upadek bo liczy się znowu tylko wlasnosc