Wpis z mikrobloga

No to jak to w końcu jest odnośnie "różnych gustów" w temacie wyglądu? Moim zdaniem takie coś nie istnieje. Oczywiście są niewielkie wahnięcia, ale nie na takiej zasadzie, że to, co dla jednego jest brzydkie, dla drugiego będzie piękne i na odwrót. Piękno jest uniwersalne i każdy postrzega je praktycznie tak samo. #przegryw #blackpill
  • 8
  • Odpowiedz
@kamil150794: pewien rozstrzał w gustach występuje, ale tylko do pewnego stopnia. To wygląda raczej tak, że gdy weźmiesz zdjęcie jakiejś losowej osoby i zbierzesz 100 ankietowanych do ocenienia jej, to np. u kogoś przeciętnego, który uzyska średnią 5/10, wiele osób oceni go też jako 4/10 i 6/10, wskutek czego oceny 4-5-6/10 będą w zdecydowanej większości, a nikt (lub prawie nikt) nie da mu 2/10 czy 8/10.

Nie działa to tak, że
  • Odpowiedz
@kamil150794: Różne są ale w zasadzie sprowadzają się do tylko dwóch typów: Facet ala Henry Cavill lub pretty boy z TikToka. Oboje różni tylko ilość mięśni, reszta jest praktycznie ta sama.
  • Odpowiedz
@kamil150794 To jest pół prawda. Są pewne cechy w przypadku których faktycznie jest tak jak mówisz, że wszyscy praktycznie tak samo je postrzegają. Tak jest np. z tym, że dziewczyny preferują wysokich facetów.
Ale są też takie cechy w przypadku których ludzie już potrafią mieć częściej różne gusta. Dla przykładu bliski kolega, który wzrost ma poniżej przeciętnej ma żonę a wczesniej miał ze 3 dziewczyny. Wszystkie te 4 dziewczyny były wysokie jak
  • Odpowiedz