Wpis z mikrobloga

W grudniu kupiłam produkt od firmy z zagranicznym NIP, więc była to wewnątrzwspólnotowa wymiana towarów.
Przy zakładania konta błędnie (nie wiedziałam, że zarejestrowani są za granicą, sklep posiadał polskojęzyczną stronę w domenie .pl) wybrałam rozliczenie VAT23% zamiast VAT0% jak to się powinno robić w takiej sytuacji. Teraz rozliczając grudzień wystąpiłam do nich o korektę i zmianę stawki VAT na FV.
Sklep odpisuje mi, że nie ma możliwości wystawienia noty kredytowej i FV na kwotę netto ponieważ

Rok 2023 został już zamknięty przez naszą księgowość


Chciałabym się upewnić czy oby na pewno mają prawo do takiego stanowiska?
Jeśli nie będę wdzięczna za jakiś URL, który to opisuje lub konkretny przepis, który mogę im przesłać

#prawo #finanse #ksiegowosc #dzialalnoscgospodarcza #jdg
  • 7
  • Odpowiedz
@kuncfot:

Przy składaniu zamówienia, klient firmowy ma możliwość wybrania podatku VAT23% lub podatku VAT0%. Jeśli klient firmowy posiada aktywny VAT-EU, składając zamówienie należy wybrać VAT0%, gdyż wysyłka odbywa się z Danii i faktura jest wystawiana przez duński podmiot (wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów).


To cytat z nich
  • Odpowiedz
@RozowaWkolorachTeczy: wygląda na to że sprzedali Ci w procedurze oss, a tak nie powinni, bo ją się stosuje dla osób fizycznych. Jak podałaś NIP to może skarbowka się do nich doczepi.
Każda fakturę można skorygować, a zamknięcie roku tutaj nie ma znaczenia, generalnie nadużywają swojego prawa.
Nie ma co szukać URL, bo oni podlegają pod duńskie przepisy.
  • Odpowiedz
@RozowaWkolorachTeczy: powinni skorygować, bo OSS stosuje się tylko dla osób fizycznych. Faktura jest źle wystawiona, nie ważne z czyjej winy.
Mało tego tutaj zejb**y jest vat, na który nie ma wpływu zakończenie roku.

Jesteś vatowcem i zarejestrowana do vat ue? Jeżeli tak, to powinni skorygować i wystawić 0%
  • Odpowiedz