Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci #remont #mieszkaniedeweloperskie

Jesienią będę odbierać swoją klitkę 48m2, i tu moje pytanie się rodzi ponieważ nie jestem za bardzo w temacie remontów i wykończeniówki. Ile pengi szykować na wykończenie - raczej materiałami z średniej półki, gdyż ma to być dla mnie nieruchomość przejściowa. Mieszkanie ofc ze stanu deweloperskiego, jakie to są około kwoty?
Być może ktoś kończył nie dawno remont podobnego metrażu?
  • 21
@Paveleks: te kładzenie paneli to serio jest banał. Ja za pierwszym razem jak u teściów kładłem to zrobiłem w całym mieszkaniu bez progów w pokojach tylko trzeba było kupić wyrzynarkę do drewna, dobijak do paneli i kształtkę. YouTube na temat paneli oraz docinania w narożnikach/rurach i jedziesz. Szybka i satysfakcjonująca robota.
@daniel-lysawski: Nie wiem jak teraz, ale za swoją klitę w 2020 płaciłem zdaje się:

- koło 15k robocizna za: gładzie, jakaś siatka na suficie, malowanie, zrobiona łazienka, deska barlinecka pływająca w całym mieszkaniu, 2 drzwi wewnętrzne, jedna ościeżnica
- materiały: czyli farby, płytki, deska barlinecka, drzwi, ościeżnica, gładzie, siatki, tynki i inne duperele. Nie pamiętam dokładnie, ale zdaje się coś koło 20k.
- kuchnia na wymiar wyszła 25k (meble 15k +
@innovi: Gdzie dorwałeś 80m2 we Wrocławiu? Jak wpisuje taki metraż w różnych szukajkach, to jest tego tyle co kot napłakał . A potem zaczynają się szeregówki, które nota bene coraz bardziej mi się podobają. Wydaje mi się, że w relacji cena - co dostajesz, wypadają teraz całkiem dobrze. Przykładowo, za 67m2 4-pokojowego mieszkania z garażem i komórką trzeba zapłacić pod 690k, a szeregówki zaczynają się już od 750k. Jak żyć.
@Pharos: Ja wyrwałem naprzeciwko Ogrodu Botanicznego UWr, ale zostały tam już same klitki lub skosy jak na stronce dewelopera sprawdzałem. Deweloper Bouguyes Immobilier.
Dodatkowo zaznaczam, że kupiłem to tuż przed bk2, to cena była dobra.

Aczkolwiek moje 80m jest dosyć specyficzne, zrobione z myślą o podziale na dwa mieszkania po około 40m, jeżeli jesteś ciekaw jak to wygląda, to tutaj wrzuciłem wpis

https://wykop.pl/wpis/74376097/hej-mirki-do-konca-nie-pytam-jak-oceniacie-uklad-m
@innovi: Kumam. Sam szukam czegoś z minimum trzema sypialniami. Bardziej obrzeża Wrocławia: Lipa, Widawa - nie chcę aż tak blisko centrum, ale i tak wychodzi deweloperskie pod 750-800k. Różnica w cenie przed bk2 to aż 100k? To jest chore.
@Pharos: ceny są teraz chore, to prawda.

Ja kupowałem tuż przed bk2. Teraz w tej inwestycji w której kupiłem ceny wzrosły o 100k minimum, w przypadku niektórych mieszkań nawet 250k.