Wpis z mikrobloga

Który obiektyw lepiej wybrać jako taką spacerówkę pod lustrzankę Canona? Wiem że "lepiej" to szerokie pojęcie, chodzi mi o ogólny obraz, współpracę z aparatem, itp.
1. Używkę Canon EF 24-105 f/4 L IS USM
2. Nówkę Sigma Ar 24-105 f/4 HSM
Nie jestem i nie będę profesjonalnym fotografem, ale lubię mieć sprzęt który po prostu dobrze działa, ma szybki i celny autofocus, no i generalnie jest "dobry". Kitowy obiektyw mnie przestał satysfakcjonować, więc zastanawiam się czy lepiej iść w natywną używkę, czy nówkę 3rd party.
Ktoś miał podobny dylemat, albo zna odpowiedź na nurtujące mnie pytanie?


#fotografia #canon #lustrzanka #pytanie #kiciochpyta
advert - Który obiektyw lepiej wybrać jako taką spacerówkę pod lustrzankę Canona? Wie...

źródło: Untitled-1

Pobierz
  • 21
  • 0
a w jaką luszczankę chcesz to wkręcić?

@Iskaryota: starego 1200d

najlepiej sprawdź opinie o jednym i drugim bo czasem te zamienniki sprawdzają się super a czasem nie da się ich używać

@SwiatWedlugAndrzeja: naczytałem się juz sporo opinii, generalnie oba obiektywy są dobrze oceniane.

Jeżeli nie będzie jakichś złych opinii o tej sigmie to bym brał nówkę bo z używka to #!$%@? wie co się działo

no tak, zakładam że używkę
  • 0
używkę canona. Choć dla mnie f4 na spacerówkę byłoby za ciemno.


@wbrewprawdzie: rozumiem, ale oczko wyżej to już 24-70 z f/2.8, które kosztują od 6k - co dla człowieka, który nadal nie może zapamiętać czy mówi się przysłona czy przesłona i nie wiąże swojej przyszłości z fotografią, jest zdecydowanym overkillem xD

mam też stałki 1.4 ale i tak w terenie rzadko schodzę na nich poniżej 5.6, bo robię głównie widoczki, i
Chcesz do 1200D kupić prłniklatkową L-kę albo Sigmę A? Masz ty Boga w sercu? Zobacz ile ważą te szkła i jakich są rozmiarów. Używam Sigm A i piękne są to obiektywy, ale #!$%@? ciężkie.
@advert: Ja jestem Soniarzem, więc nie orientuje się w Canonie, natomiast obiektywy są spoko, do spacerówki w jasny dzień - super, natomiast zmrok i noc - statyw i dłuższe naświetlenie, ewentualnie próby focenia z ręki przy jakimś gigantycznym ISO a potem konwersja w TopazAI, ale skoro jesteś amatorem, to pomiń kupno Topaz bo jest drogi, także statyw i będzie git
@F_Ogot: szukaj używki CANON EFS 17-55 f2.8 USM albo ewentualnie przełknij trochę ciemne światło i bierz 18-135 EFS 3.5-5,6 STM który jest śmiesznie tani. Wkręcanie w to L-ki to overkill. Ja bym brał generalnie 18-135 i dokupił 50mm f1.8 i miał tani zestaw, który i tak mocno poszerzy moje możliwości. Pamiętaj, sprzęt nie kompensuje talentu i wyobraźni. L-ka nie poczyni cię lepszym fotografem.
  • 0
Chcesz do 1200D kupić prłniklatkową L-kę albo Sigmę A? Masz ty Boga w sercu? Zobacz ile ważą te szkła i jakich są rozmiarów. Używam Sigm A i piękne są to obiektywy, ale #!$%@? ciężkie.

@F_Ogot: prędzej czy później te 1200d zmienię na jakąś pełną klatkę, to chciałbym mieć już przynajmniej set obiektywów, zamiast wszystko od nowa kupować xD
mam już jedną Sigmę A i choć to tylko 30, to widzę jak
  • 0
szukaj używki CANON EFS 17-55 f2.8 USM albo ewentualnie przełknij trochę ciemne światło i bierz 18-135 EFS 3.5-5,6 STM który jest śmiesznie tani.

@Iskaryota: no, tak jak powyżej pisałem - nie ma gwarancji że mi nie #!$%@? i za miesiąc nie kupię jakiejś pełnej klatki, więc rozważam wyłącznie EF, nie EF-S.

Do 1200d ja na Twoim miejscu brałbym używaną sigmę 18-35 1.8 na spacery + 85mm 1.8 do torby.

@wbrewprawdzie:
@advert: Ja ci powiem, że jak szukasz zestawu future proof, to ładowanie się w Canona EF w 2024 to jakieś nieporozumienie xD. To są wolne obiektywy o niskiej rozdzielczości z historią analogową, które nie wyrabiają już na nowszych sensorach, ograniczając ich ostrość i zdolności AF. Sam system jest już martwy od kilku lat. Szkoda twoich pieniędzy.
  • 1
Szkoda twoich pieniędzy.

@Iskaryota: zupełnie tego tak nie widzę.
te ~2,5k to nie jest majątek, a sprzedać zawsze mogę jak mi się znudzi albo uznam że nie wystarcza. nawet jak miałbym stracić połowę z tego, to i tak 1000 zł za rok czy dwa spokoju i przeskok z kitowego 18-55 na coś wyraźnie lepszego, to niska cena.

bo alternatywą jest jakieś mirrorless body RF i obiektywy (porządny spacer-zoom, co najmniej jedna,
  • 0
@superglacial: byłem zdecydowany na Canona, czekałem na jakąś godną sztukę, aż tu nagle pojawiła się Sigma na zajebistej promocji za jakieś 2500 brutto, więc głupio było nie wziąć.
no i co tu dużo mówić, tak jak wszyscy ostrzegali, jest to wielkie bydle xD jeszcze w terenie z nią nie byłem, na razie takie tam strzały w domu kontrolne robiłem, sprawuje się świetnie, ostrość łapie błyskawicznie, jakość wykonania rewelacyjna, no nie mam