Wpis z mikrobloga

Gdyby w szkole byłoby więcej biologii czy historii, to akurat wtedy Lewica nie miałaby racji bytu, więc rozumiem, czemu koalicja chce ograniczyć dzieciakom te przedmioty (jeszcze by się dowiedziały, że nie ma 56 płci czy to, że Lewica jest spadkobiercą komunistycznego PZPR)...

#bekazlewactwa #lewackalogika #4konserwy #konfederacja #nauka #szkola #edukacja
Roger_Casement - Gdyby w szkole byłoby więcej biologii czy historii, to akurat wtedy ...

źródło: GD3w8_oW8AAylwa

Pobierz
  • 25
@MagicznaRuda: No nie wiem. Bardzo jednoznaczne. To że nie można czegoś udowodnić, nie znaczy, że nie istnieje. Nie znaczy też jednak, że istnieje - tak pro forma. Kościół jednakże to element świadomości zachodu, jego tradycji i percepcji samego siebie. Wielu wybitnych naukowców to byli chrześcijanie. Także później. Ich podejście, światopogląd i tryb pracy normowało społeczeństwo silnie chrześcijańskie. Wiele ze współczesnej nauki jest oparte na protestanckiej kulturze pracy.

A tak z ciekawości,
Jocqelt - @MagicznaRuda: No nie wiem. Bardzo jednoznaczne. To że nie można czegoś udo...

źródło: g1215_7497b828

Pobierz
@Jocqelt:

Kościół jednakże to element świadomości zachodu, jego tradycji i percepcji samego siebie. Wielu wybitnych naukowców to byli chrześcijanie. Także później. Ich podejście, światopogląd i tryb pracy normowało społeczeństwo silnie chrześcijańskie. Wiele ze współczesnej nauki jest oparte na protestanckiej kulturze pracy.


Ale to jest odzwierciedlenie przez jeden punkt w historii. Ja uważam że to wszystko to ciągłość. Przecież prapra (i jeszcze więcej pra) dziadków chrześcijan to byli wyznawcy bogów greckich, albo
@MagicznaRuda: W zasadzie i ja się z Tobą zgadzam, mnie tylko wydaje się, że kościół to instytucja, na którą wydano po prostu metaforyczny wyrok. Są środowiska, którym się nie podoba z założenia i stąd ta otwarta wojna. A zarzuty że pedofilia, że zachłanność itd, to typowe dla wielu zamkniętych środowisk, które rządzą się logiką korporacyjną przy dużych wpływach. Masz te afery polityczne, Epsteina i inne i powyższe zarzuty dotyczą tak samo
@Jocqelt:

W zasadzie i ja się z Tobą zgadzam, mnie tylko wydaje się, że kościół to instytucja, na którą wydano po prostu metaforyczny wyrok. Są środowiska, którym się nie podoba z założenia i stąd ta otwarta wojna. A zarzuty że pedofilia, że zachłanność itd, to typowe dla wielu zamkniętych środowisk, które rządzą się logiką korporacyjną przy dużych wpływach. Masz te afery polityczne, Epsteina i inne i powyższe zarzuty dotyczą tak samo
@Roger_Casement: widzę, że chłopski algorytm wróżenia katastroficznej wizji przyszłości na podstawie jednej linijki tekstu ma się dobrze. Zacytuję trochę pełniejszy cytat:

"(...) Są też kwestie bieżącego funkcjonowania, w tym sprawa niezwykle ważna, czyli ulżenie uczniom w szkolnych obowiązkach, których dziś mają po prostu za dużo. Wszyscy mi na to zwracają uwagę - czy spotykam się z młodzieżą i rodzicami, czy z nauczycielami, mówią to samo: Jesteśmy potwornie zmęczeni. Od nowego roku