Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Nie wiem jak można na serio gadać, że trzeba pomagać polskim przedsiębiorcom, wspierać polski biznes, obniżyć ZUSy itd. Przecież 90% (jak nie więcej) polskich przedsiębiorców to się nadaje co najwyżej do utylizacji i trzeba zwalczać tego raka, robić niezapowiedziane kontrole PIPu i Sanepidu. Niech te januszexy upadną i sobie głupi ryj rozwalą, niech ta p0lska gospodarka nawet upadnie, większość ogarniętych ludzi z olejem w głowie i tak pracuje w zagranicznych firmach albo większych polskich, normalnych firmach, a januszexy to niech upadną i ich miejsce niech zajmą zagraniczne korporacje. Kilka przykładowych, horrendalnych sytuacji z którymi spotkałem się ja, rodzina i znajomi:

-praca 50+ godzin w tygodniu to norma, oczywiście na umowie pełny etat na najniższej, reszta pod stołem
-brak umowy od 1 dnia pracy, o umowę trzeba się prosić, nawet jak za ciebie płaci wszystkie składki to umowę dać to problem, jakby to był jakiś zaszczyt i błogosławieństwo pana janusza wielkiego wąsatego
-kwota na Picie kilkukrotnie mniejsza niż na umowie
-wziąłeś L4? oj jak mi przykro nie dostaniesz premii
-jesteś na L4? oj będę cię nękał przez telefon cały dzień, a jak wrócisz do pracy to czeka cię mobbing
-wypłata oczywiście do ręki, bo jak to tak przelewem w 2024 roku xD
-wypłata wyliczana co do grosza, bo jak by Janusz dał 55 groszy zamiast 53 to by chyba na zawał zeszedł
-spóźnianie się z wypłatą
-wypłata w 5 ratach
-brak podwyżek inflacyjnych
-szary papier w kiblu
-obsrany kibel niewyremontowany od lat 90
-czajnik, który, przeżył obie wojny światowe
-płakanie jak się żarówka spaliła bo trzeba dać 2 zł na nową (trzeba kupić na fakturze oczywiście)
-płacz, gdy ktoś się spóźnia tydzień z zapłaconą fakturą, samemu celowo nie płacąc od 2 miesięcy
-zarabianie 800 tys. rocznie na czysto, płacz, gdy doświadczony pracownik chciał 700 brutto podwyżki
-zarabiaj ponad pół miliona na czysto rocznie, płacz jak zgubisz 5 zł
-w czasach covida specjalne zaniżanie produkcji, żeby dostać bezzwrotne dofinansowanie ponad milion złotych
-w czasach covida oszukiwanie na paragonach, żeby dostać bezzwrotne dofinansowanie 120 tysięcy złotych
-pracownik nie może siedzieć w miejscu pracy, bo jak to tak odpocząć jak nie ma nic do roboty
-brak możliwości chodzenia do toalety kiedy się chce xD
-#!$%@? za picie wody przy klientach XDDDD
-praca na czarno lub poniżej minimalnej
-propozycja pracy za 10zł na godzinę bez umowy w 2022
-masz skończone studia, znasz 3 języki obce, masz 5 lat doświadczenia? super 300 zł powyżej minimalnej to najwięcej co mogę zaoferować, a jeszcze muszę się zastanowić czy to nie za dużo
-konieczność jazdy na rozmowę o pracę, która trwała niecałe 10 minut, bo jak to tak przez telefon warunki dogadać czy online
-brak widełek w ofertach
-zakłamane widełki jak już się pojawią
-wciskanie niekompetentej rodziny po zawodówce na stanowiska biurowe
-praca na nielegalnie pobranych programach bez licencji
-samochód firmowy, który przeżył jeszcze stan wojenny
-13 stopni w biurze
-mniej niż 5 stopni na hali
-specjalne udawanie, że ogrzewanie się zepsuło, żeby nie musieć włączać i oszczędzić
-wykorzystywanie pracowników do czynności niezwiązanych z pracą
-praktyki w zawodówce, czyli nie nauczę cię nic, oprócz zamiatania, ale na egzamin cię nawet osobiście zawiozę i obiad postawie, bo jak zdasz to kasę dostanę

To tylko kilka sytuacji, a mógłbym ich wymienić z 3 razy tyle ale już i tak sporo się rozpisałem, trochę nowa pasta z tego wyszła.

Ale przecież trzeba wspierać czeciembiorców, dombrowolny zums, nimskie podamtki, pan janusz jakby mógł to by więcej zapłacił ale nie może kwi kwiiii eaeaeaee kurlaaaaaaaaaaa

Sam miałem przykrość doświadczyć niektórych z wyżej wymienionych sytuacji, aktualnie pracuję w niemieckiej korporacji, w pełni zdalnie, ponad średnia krajowa, elastyczne godziny pracy, benefity, szkolenia, rozwój, wypłata zawsze przed 10 na koncie, podwyżki inflacyjne i za staż pracy, o które nie muszę nawet prosić, mili ludzie, jedynie na minus to p0lacy na stanowiskach menagerskich i Hindusi (#!$%@? #!$%@?). Patrząc na znajomych, to też jak ktoś ma normalną pracę, którą chwali to firmy z zagranicznym kapitałem, ewentualnie polskie firmy giganty. Nie spotkałem jeszcze, żeby ktoś w typowej polskiej prywatnej firmie uświadczył normalnych warunków, na pewno takie istnieją w małym procencie, ale nie znam nikogo co by do takich trafił, tylko wszędzie kołchozy najgorsze, które trzeba wyplewić.

#januszex #januszalfa #pracbaza #praca #bekazkonfederacji #kolchoz



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Notatka moderatora: XD
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 20
Przecież 90% (jak nie więcej) polskich przedsiębiorców to się nadaje co najwyżej do utylizacji i trzeba zwalczać tego raka,


@mirko_anonim: Oj, popieram Mirek, z całego serca popieram. ()
Polskie Januszexy ruchają polaczków bardziej niż amerykańskie korpo, które przyszło tu trzepać hajs i wyzyskiwać tanią siłę roboczą - a to o czymś świadczy.
@MirekWykop a to nie jest zależne od systemu pracy? Np praca poniedziałek-piątek.Gdy wypadną nadgodziny w sobotę i pracodawca każe przyjść i odmówisz to może zwolnic ale jeśli byłeś już na jednej sobocie i znowu w tym samym miesiącu chce żebyś był na nadgodzinach to cię może w dupę pocałować.Mogę się mylić i trzeba to bardziej zweryfikować ale u mnie w firmie tak to działa a nie jest to typowy januszex.
a to nie jest zależne od systemu pracy?


@poborski28151691: Na pewno zalezne od umowy - bo umowa zlecenie daje zleceniobiorcy wiecej swobody. Ale jak masz umowe o prace i pracodawca rozkazuje ci robic nadgodziny to brak wykonania polecenia moze rownac sie w pelni uzasadnionej dyscyplinarce.
Jezeli chodzi o godziny pracy to w tygodniu musisz miec 36h nieprzerwanego wypoczynku i 11h dobowego wypoczynku, do tego dochodza maksymalne nadgodziny na tydzien/miesiac/rok, wiec nie
@mirko_anonim: Świetny pomysł głupi polaczku, zniszcz polskich przedsiębiorców i postaw na koncerny które nie będą miały konkurencji, a jak wzrosną koszty pracy koncern zawinie fabrykę w 3 miesiące i przeniesie się w tańsze miejsce a w twoim kraju będzie gigantyczne bezrobocie. Świetny pomysł.

A co do listy, wystarczy być normalnym i nie zgadzać się na gówno. Pracuję w takim PRL-owskim klimacie i jakoś potrafiłam wyznaczyć granice tam gdzie mi akurat warunki
@mirko_anonim: No i czemu te głupole, których tak rucha w dupę pracodawca janusz, dalej tam kiblują, co?
Heh, a to nie jest też tak, że owszem janusz wypłaci w 5 ratach po 15 dniach, ale za to nie dowali się z alkomatem i nie będzie miał wontów, że mateosz zachlał pałę, ale coś tam w weekend podupczył i cimcirimcim było więc dziś niech tam już idzie na chatę, albo nie będzie
XDDDD


Masz 12 lat prawda?
To że Polska w ogóle jeszcze się trzyma to właśnie zasługa tych mikro, małych i średnich polskich firm które płacą podatki.
W przeciwieństwie do zagranicznych korpo które podatków nie płacą, bo jadą cały czas na stratach, i jeszcze dostają dofinansowania na rozwijanie swojej działalności.
Polska dla zagranicznych korpo jest tylko źródłem taniej siły roboczej za 700€ miesięcznie, a u siebie musieliby za tą samą pracę zaoferować minimum
@mirko_anonim: to prawda.
Kiedyś miałem skierowanie z UP do magazynu, jak ktoś jest ciekaw nazwy firmy to mogę podesłać w pw.
Ustawili nas chyba z 10 chłopa na tą samą godzinę na rozmowę. Do środka nas nikt nie wpuści. Czas operacyjny: grudzień/styczeń. Chłop podjeżdża nową bmw x5 spóźniony jakieś 30-40 minut. Wchodzimy pojedynczo, hala wygląda jakby się miała zawalić, biuro to samo.
Gość się mną zainteresował ze względu na ukończoną szkołę
@Tajlosfit: a zagraniczne firmy przyjmują do pracy tanich polaczków którzy wyrabiają 200% normy bo oni muszą pokazać że umieją #!$%@?ć a w tym czasie Portugalczyk idzie leniwie przez halę, zrobi sobie przerwę na fajkę i kawę i dopiero się zajmie robotą
polskich firm które płacą podatki


@olokynsims: co robią? XDDDDDDDD Głównie to generują straty, nawet jak są na plusie (kombinują) i tyle z podatków. Z płacenia pod stołem też nie ma podatków, wśród "pracowników", których "zatrudniają". Tną w czuja, na lewo i prawo. Najwięcej podatków płacą zwykli, szarzy pracownicy, tych brzydkich korpo, od swoich 700€ zawsze 12%, a nie liniowe ileś od zerowego przychodu, jak janusze.