Wpis z mikrobloga

Prawda jest taka że gdyby wtedy sędzia odgwizdał rękę to Mourinho w 2 sezony wyciągnąłby 2 puchary europejskie, co stanowiłoby na tym szczeblu 66% dorobku Romy. W tym sezonie graliby w LM. Gdyby trafili do tej samej grupy co Sevilla to mierzyliby się z Lens, PSV i Arsenalem, więc na spokojnie wiosna w Europie byłaby grana.

Jose wiedział doskonale że ma wąską kadrę i postawił wszystko all in na europę. Gdyby nie ta decyzja sędziego to dzisiaj miałby pomnik gdzieś koło Koloseum, tak jak ma pod San Siro. A tak, wyliczenia średniej punktowej, i zwolnienie. Ale i tak niesamowite jest to, że wszędzie gdzie jest zwalniany to kibice żegnają go ze łzami w oczach, a piłkarze dodają emocjonalne wpisy. A porównajmy sobie to z np. Michniewiczem, który też lubi defensywny futbol, który też prawie spuścił Legię stawiając wszystko na europę, o którym nawet inni trenerzy niechętnie rozmawiają. Mourinho to król, mam nadzieję że oprze się Arabom i reprezentacją, bo weekendy nie są takie same kiedy Mou nie melduje się na konferencji. #mecz #seriea #roma #asroma #pilkanozna
michalxd21 - Prawda jest taka że gdyby wtedy sędzia odgwizdał rękę to Mourinho w 2 se...

źródło: obraz_2024-01-17_121244764

Pobierz
  • 14
W tym sezonie graliby w LM. Gdyby trafili do tej samej grupy co Sevilla to mierzyliby się z Lens, PSV i Arsenalem, więc na spokojnie wiosna w Europie byłaby grana.


@michalxd21: Czekaj, ale Sevilla w tej grupie zajęła ostatnie miejsce, będąc tłem dla reszty drużyn.
@michalxd21: jaką wąską kadrę?
Mourinho zakopał się w 3-5-2, autobusie i ladze. Kogo on tak naprawdę rozwinął w Romie przez te lata? Przecież to już czwarty z rzędu klub, gdzie po pierwszym roku gdzie jest jakiś długofalowy efekt nowej miotły, stopniowo z biegiem czasu jest spadek po równi pochyłej.
@michalxd21: Mourinho miał do dyspozycji trzecią najdroższą w utrzymaniu kadrę we Włoszech, minimalnie tylko ustępując Juve i Interowi. Możemy sobie gdybać czy analizować pojedyncze decyzje sędziowskie - z drugiej strony można przywołać półfinał z leverkusen, gdzie Niemcy gnietli ich niemiłosiernie i awans został zrobiony dzikim fartem.

Jego Roma grała archaiczną, prymitywną piłkę a brak choć jednego awansu do LM na przestrzeni trzech sezonów to kompromitacja i tyle. Teraz nie zatrudni go
@Goatifi: ale oznacza to, że Mourinho dostał piłkarzy jakich chciał i za których trzeba płacić potężne jak na warunki włoskie pieniądze. Chciał wielkich, drogich nazwisk to je dostał, przecież mógł te kadrę zbudować inaczej - przeżerać mniej siana na gwiazdorskie kontrakty i zbudować bardziej zbilansowaną kadrę.
@pawulon-fan większość zawodników jakich brał Mourinho to na zasadzie wolnego transferu, albo wypożyczenia, a i tak przekroczono przy tym finansowe fair play. Brał co było, a nie co chciał. Ale żeby takie rzeczy wiedzieć, to trzeba się interesować tym od dłuższego czasu, a nie udawać eksperta po zobaczeniu jednej statystyki.
@Merdarion_PL: Na zasadzie wolnego transferu, ale takich którzy życzyli sobie ogromnych pieniędzy za grę. Poszedł w tę stronę i się przejechał - ale widzę że kościół wyznawców wielkiego Mou w Polsce ma się dobrze.

Mam też drugą statystykę, to najgorzej punktujący w lidze trener Romy w ostatnich latach. Mam nadzieję, że podając kolejny fakt zasłużyłem sobie już na miano eksperta. A jeśli nie, to pewnie da się wyciągnąć coś więcej, żeby
@pawulon-fan jak przechodzisz na zasadzie wolnego transferu to naturalne, że pensja będzie większa bo klub nie ponosił kosztu zakupu. Co do statystyki punktów to się zgodzę. To jest już dobry argument przeciw Mourinho. Natomiast warto dodać dwa finały europejskich pucharów pod rząd, które nie miały prawa się wydarzyć (zwłaszcza LE) biorąc pod uwagę jak beznadziejną obroną dysponuje. Nie mówię, że jest jest krystaliczny i bezbłędny Mourinho, to osobiście trener mocno polaryzujący kibiców,