Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Wyprowadzam się od rodziców mieszkających w #bielskobiala w mieszkaniu wartym około 600k. Chcę uzyskać samodzielność, ale póki co planuję pozostać w mieście lub jego okolicach, by mieć ich w pobliżu siebie. Zastanawiam się ostatnio nad zakupem kawalerki/małego dwupokojowego mieszkania 45 mkw z miejscem postojowym, wykończonego pod klucz. Wymagana kwota to okolice aż 600,000 złotych (~12k zł/mkw). Nie dotyczy mnie #kredyt0procent, niestety.

1. Czy przy zakupie takiego mieszkania odsprzedam je co najmniej za 600k zł (+ inflacja) w przeciągu kolejnych 2-5 lat?

2. Czy w takiej kwocie (600k zł) mogę realnie zastanowić się nad parterowym domkiem 70 mkw z małym ogrodem w #bielsko i okolicach?

3. A może rodzice powinni sprzedać mieszkanie, a za 600k+600k=1.2M kupilibyśmy większą działkę do podzielenia na pół, i mieszkalibyśmy po sąsiedzku w dwóch małych domkach 50-70 mkw? Czy po 2-5 latach dałoby się je odsprzedać za co najmniej 1.2M (+ inflacja)?

#mieszkanie #mieszkania #slask #podbeskidzie #domy #dom #nieruchomosci #finanse #inwestycje #inwestowanie #budownictwo #budowlanka



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Wyprowadzam się od rodziców mieszkających w #...

źródło: breno-assis-r3wawu5fi5q-unsplash

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
Pytanie jak bardzo jestes przywiazany do miasta, bo za 600k nie wybudujesz w Bielsku domu, tak samo nie kupisz za 1.2mln dużej działki do podziału i nie postawisz tam dwóch domków. Jak wyjedziesz trochę za BB (i to mowie bardziej o Ligocie niz Mazancowicach lol), to to będziesz miał większe możliwości, ale ciągle kwoty podane przez Ciebie będą trudne do zrealizowania.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim @slusar_o2 w Kętach lub w wioskach bliżej BB, kupi spokojnie działkę na budowę bliźniaka w miarę w cenie ok. Za to postawienie domków czy bliźniaka to już ciężej bo zależy ile będziesz sam tak robić czy wszystko firmy, bo to wtedy kolosalna różnica
  • Odpowiedz
1. Czy przy zakupie takiego mieszkania odsprzedam je co najmniej za 600k zł (+ inflacja) w przeciągu kolejnych 2-5 lat?


@mirko_anonim: Jeśli nie wybuchnie afera koło kredytów 0%, to wielce prawdopodobne. Ale temat zaczyna śmierdzieć, bo co raz więcej osób zaczyna się negatywnie wypowiadać.

2. Czy w takiej kwocie (600k zł) mogę realnie zastanowić się nad parterowym domkiem 70 mkw z małym ogrodem w #bielsko i okolicach?


@mirko_anonim: Nie.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: ja będe sprzedawał za jakieś pół roku pół bliźniaka za około 700k - 90m2 więc coś sensownego możesz wyrwać. Jedynie że nie w BB a okolicznych wsiach w stronę żywca :)
  • Odpowiedz
12k za mieszkanie w Bielsku to abstrakcja, to nie Kraków. Nie daj się na to nabrać.


@ROCKNROLLLA: przez ten śmieszny kredyt 2 % tak #!$%@?ło ceny. 9-11k w Bielsku teraz to norma co dla mnie jest sytuacja patologiczną.
  • Odpowiedz