Wpis z mikrobloga

Mam pewne #coolstory odnośnie znaleziska o uczciwości.

Jakieś dwa lata temu, kiedy wybierałem się na rozmowę o pracę, znalazłem leżący na ulicy telefon. Zdziwiony tym widokiem zatrzymałem się na chwilę obok niego, rozejrzałem się w poszukiwaniu jakiegoś przechodnia i widząc jedynie pustkę podniosłem go i wziąłem ze sobą.

Zadzwoniłem do ostatniej osoby, z którą było nawiązane połączenie (wg. zegarka jakieś 5-6 minut po tym, jak go znalazłem), odebrała jakaś kobieta, była strasznie zdziwiona, że nie dzwoni właściciel. Szybko wyjaśniłem sytuację i zapytałem gdzie mam oddać ten telefon. Podobno mieszkanie matki właściciela było mniej więcej po drodze, więc wstąpiłem we wskazane miejsce, wyjaśniłem po raz drugi sytuację i zwróciłem telefon.

Zadowolony, iż popełniłem dobry uczynek, ruszyłem do obranego wcześniej celu. Niestety, przez to wszystko spóźniłem się na rozmowę kilka minut, wyjaśniając powód poślizgu kierownikowi. Niestety pracy nie dostałem. Możliwe, że moja wrodzona uczciwość i poczucie sprawiedliwości przegrało z wiarą w moją historię i poczuciem punktualności kierownika. Nie dostałem więc ani pracy, ani nawet piątaka za znaleźne.

TL;DR

Szedłem na rozmowę o pracę, znalazłem na ziemi telefon i go oddałem, przez co się spóźniłem i nie dostałem roboty.
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Pieczarka: Czy później, w Twoim życiu nastąpiła seria dobrych zdarzeń, pozytywnych emocji? Odpowiedź na to pytanie, pozwoli ustalić nam jedną zasadniczą rzecz: czy warto być uczciwym, czy dobro powróci do nas ze zdwojoną siłą?
  • Odpowiedz
@Pieczarka: Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź, Panie Pieczarka. Jak widzimy - dobro zawsze powraca - w tej lub innej formie, ale wraca i pozwala nam pełniej dostrzec te wszystkie niesamowite rzeczy, które nas otaczają na niemal każdym kroku. Utrata okazji jest tylko jedną z wielu perspektyw.

Nigdy nie wolno nam rezygnować z czynienia dobra, nawet gdyby spodnie od garnituru spadły z wieszaka i porwał je zimny wschodni wiatr...
  • Odpowiedz