Wpis z mikrobloga

@gorzki99: @Zabojcza_Rozowa czy tak ciężko wam to pojąć, że różni ludzie mają różne poglądy i mogą inaczej definiować życie ludzkie? Np. życie takiej @Zabojcza_Rozowa w krajach islamskich jest warte mniej niż średniej klasy konia wyścigowego. I co? No nic.
Sami próbowaliście kiedyś odpowiedzieć na pytanie, gdzie jest początek życia ludzkiego według waszej moralności? Myśleliście nad tym jak nie ograniczać wolności kobiet, ale jednocześnie zapobiec kolejnemu Holocaustowi (i nie mam tu na
tabletka dzień po to zabijanie dzieci


@Zabojcza_Rozowa:

gdy nie doszło jeszcze do zapłodnienia lub gdy zarodek nie zdążył się zagnieździć w macicy."


@gorzki99:

Mistrzowie argumentacji, wyśmiać i obrazić drugą stronę (bo przecież to idioci a my lepsi).
Sprawa jest prosta, plemnik po zapłodnieniu komurki tworzy nowe unikalne życie i co do tego jest raczej konsensus naukowy. I oni tego życia bronią, wolno im.
Teksty typu

Idac dale tym tropem to
że różni ludzie mają różne poglądy i mogą inaczej definiować życie ludzkie?


@Bordomir: Nawet najbardziej radykalna definicja (z ktora sie nie zgadam) mowi ze zycie ludzkie powstaje w wyniku zaplodnienia (czyli plemnik se musi do tego jajeczka wejsc). I wedlug niektorch wtedy rozpoczyna sie zycie ludzkie

Nawet przyjmujac ta definicje (nie ma bardziej radykalnej) tabletka dzien po nie zabija zadnego zycia bo zadne zycie jeszcze nie powstalo.

Az tak zle u
Idac dale tym tropem to w/g tych debili walenie konia to zabijanie dieci.


@gorzki99: przecież sam przytoczyłeś definicję w której jest jak byk:

lub gdy zarodek nie zdążył się zagnieździć w macicy

Więc jeśli ktoś twierdzi, że życie ludzkie zaczyna się od poczęcia (od zapłodnienia komórki), to logiczną konsekwencją będzie sprzeciw wobec takiej formy "późnej antykoncepcji".
plemnik po zapłodnieniu komurki tworzy nowe unikalne życie


@wioslarz-umyslow: pomijajac to ze slownik warto poczytac od czasu do czasu to masz racje:

PO ZAPLODNIENIU.

Wiec skoro nie dochodzi do zaplodnienia to jakie zycie zabijasz tabletka dzien po? Te zycie ktorego nie ma? Magia.

Nie masz zadnej pewnosci czy ktorykolwiek z plemnikow sie dostanie (nawet jakby tabletki dzien po nie bylo)

Wiec tak - fajnie sie nabija z kogos kto o logice
przecież sam przytoczyłeś definicję w której jest jak byk:


@nilmerg: Jeszcze trzeba rozumiec co sie cytuje. ALe spoko wyjasnie Ci:

To jest definicja tabletki dzien po. A nie definicja zycia.

Jesli przyjmniemy definicje zycia jako "zagniezdzenie sie plemnika" A tabletka nie dopuszcza do tego to niczego nie zabija. Bo do zadnego zycia jeszcze nie doszlo. To dosc logiczne.

To o czym mowisz to srodki wczesnoporonne. Ktore powoduja "poronienie" juz po tym
Jeszcze trzeba rozumiec co sie cytuje. ALe spoko wyjasnie Ci:


@gorzki99: no to teraz wyjaśnij sam sobie, bo najwidoczniej nie rozumiesz tego co wrzucasz i o ironio, zarzucasz to mi

Definicja życia według przeciwników aborcji: od poczęcia (zapłodnienia komórki). Nie, nie zagnieżdżenie się plemnika (co to niby znaczy?).
Plemnik łączy się z komórką (zapładnia ją) a potem ta zapłodniona komórka (zarodek), leci się zagnieździć. Tabletka dzień po jak już podkreśliłem przytaczając
@Zabojcza_Rozowa:
usunięcie płoda/dziecka:

nieeee, to morderstwo gdzie wasza moralność?? przecież to istnienie mogłoby wymyślić kiedyś lek na raka


skazywanie dziecka na życie z (zapewne) samotną matką, która nie umie dopilnować żeby byczek naciągnął gumę na flaka; ewentualnie na życie w domu dziecka, gdzie większość cierpi i wychowuje się w patologicznych warunkach:

heh nie chodzi (zbyt często) głodne, ma gdzie spać, to czego chce więcej??? łoooo w afryce to dopiero mają źle
@nilmerg: Ja mam ogarniac? Jak widac z terminologia u ciebie nie do konca wiec jak przedszkolakowi:

1-jak plemnik i jajeczko sa daleko od siebie to nie ma takiej definicji ktora by mowila ze powstalo nowe zycie

2-jak plemnik wejdie do jajeczka to niektore definicje mowia ze wlasnie powstalo zycie

3-tabletka dzien po nie dopuszcza do tego zeby plenik wszedl do jajeczka. Nie dopuszcza do powstania zycia.

A pseudointeligenci twierdza ze zabuja
@Zabojcza_Rozowa fakt że w odpowiedzi na twój infantylny wpis padło sporo obiektywnie sensownych argumentów, i to twój zgarnął masę plusów wyraźnie pokazuje "z kim tu mirkujesz" - więc ciesz się.
3-tabletka dzien po nie dopuszcza do tego zeby plenik wszedl do jajeczka. Nie dopuszcza do powstania zycia.


@gorzki99: jezu 3 raz mam Ci wrzucać definicję tabletki dzień po którą sam cytowałeś? No nie mogę już z Tobą, ogarnąłeś może chociaż co to zarodek? Jak to zrobisz to przeczytaj raz jeszcze tą definicję tabletki dzień po i zastanów się co to słowo tam robi.