Wpis z mikrobloga

@strike_lucky dla jednego dużo dla drugiego nic, jakieś piwko albo kilka dziennie, drinek albo 2-3, w weekend zawsze coś. Muszę tylko dodać że nigdy się nie upilem i nawet nie lubiłem za dużo wypić bo możesz pomyśleć że się za każdym razem waliło do odciny xd
@Cancermoon: ja tez, aż w szoku jestem. Rzeczy które kiedyś by mnie od razu #!$%@?ły (i to na trzeźwo żeby nie było) po miesiącu niepicia wydają się o wiele mniej #!$%@?ące i człowiek jakoś tak bardziej pozytywnie na świat patrzy. Mniej ma wahań nastrojów.
Alkohol strasznie zaburza percepcje i to na o wiele dłuższy czas niż tylko dzień po.
Tylko żeby to dostrzec trzeba zrobić sobie dłuższą przerwę i obserwować swoje
@Cancermoon: alkohol i kawa to są najgorsze powszechnie dostępe narkotyki, jeśli chodzi o ich wpływ na psychikę.

@dafto: wyjaśnij czym tak kofeina negatywnie wpływa na psychikę. Przy okazji dodaj dlaczego kawa tak, ale herbata już nie. I w sumie już z czystej ciekawości możesz dodatkowo wspomnieć czemu pominąłeś tytoń, jako mniej szkodliwą od kofeiny xD
@dorodny_kebab:

dla jednego dużo dla drugiego nic, jakieś piwko albo kilka dziennie, drinek albo 2-3, w weekend zawsze coś. Muszę tylko dodać że nigdy się nie upilem i nawet nie lubiłem za dużo wypić bo możesz pomyśleć że się za każdym razem waliło do odciny xd


Klasyczne minimalizowanie :) poczytaj o mechanizmie iluzji i zaprzeczeń.
@sruba_m3 @skarpetyodyna

o lel hehe ale beka, co ty ziomek jak alkohol może powodować lub potęgować depresję, masz tu kielicha walnij se xD

a na poważnie to skąd wy wiecie co powoduje depresję skoro nawet lekarze nie wiedzą? alkohol podobnie jak każda inna używka ma wpływ na układ nerwowy a przede wszystkim na dopaminę której zaburzony balans ( do pary z serotoniną) jest uważany za jeden możliwych powodów depresji. kolejne to między