Wpis z mikrobloga

@A_R_P: musi być dużo tłuszczu albo cukru. A pogadaj z lekarzem, jakiś środek na łaknienie. Poza tym wiesz co babcia lubi, więc pod te smaki coś szykuj.
  • Odpowiedz
  • 0
@Rasteris: w poniedziałek idziemy do geriatry, ale już nie mam pomysłów. Akceptuje jajka i owsiankę na przykład na śniadanie, ale też nie wiem czy dołożenie łyżki masła do jajecznicy to dobry pomysł :/ cukru miała unikać, bo ma kandydozę w przełyku, nie wiem czy to już wyleczone, ale leków już nie bierze. Teraz śpi cały dzień to nawet wody za mało piła.
  • Odpowiedz
@A_R_P: Jeśli nie chce jeść to spróbuj NutriDrink. Moja matka ma raka i z powodu chemioterapii brak łaknienia. Lekarz jej przepisał Cachexan, który powoduje powstanie uczucia głodu.
  • Odpowiedz
  • 0
@spiderpl: no właśnie tych drinków nie chce, bo jej nie smakują. Cache an chyba nawet mam, bo mama miała przepisane, ale jej na chemię kebaby bez tego nosiłam xD ale boję się mieszać jej kolejny lek. Zapytam lekarza
  • Odpowiedz
@A_R_P: płatki owsiane zalane mlekiem na noc z dodatkiem cynamonu i masła orzechowego (to podbija kcal) i na rano na maśle i miodzie smażysz owoce np banana. 300g takiego czegoś może mieć z 1000 kcal.
  • Odpowiedz
@A_R_P: a mielone orzechy, nasiona, wymieszane z jogurtem? Tłuszcze, w dodatku zdrowe, a zmielone przełknie z czymś mokrym
  • Odpowiedz
@A_R_P: owsianke możesz jeszcze podrasować białkiem wpc z biedronki, tlustsze mleko, orzechy, owoce.

Najlepsze by były te nutridrinki. Niestety tych dziadków czasem trudno przekonać do pewnych rzeczy. Wytrwałości życzę.
  • Odpowiedz
@A_R_P: jak nie chce jeść w ogóle to raczej bym się nie zastanawiał czy coś jest zdrowe czy nie, tylko dawał do jedzenia to co chce jeść. Jak chce owsiankę czy jajecznicę to spróbuj tam przemycić więcej masła np. Potestuj co będzie chciała jeść.

I przede wszystkim lekarz, geriatra to jedno, psychiatra to drugie.
  • Odpowiedz
@A_R_P:
jeśli pytasz o gęstość kaloryczną, to najlepszy byłby tłuszcz. Ma 9kcal w 1g, białko i węgle 4kcal.
Odżywczo ciężko stwierdzić, bo nie wiemy co babci dolega. Ja bym zaczął od jajecznicy z dużą ilością masła, a na dokładkę orzechy/nasiona. Unikaj cukru i przetworzonego żarcia.
  • Odpowiedz
@A_R_P: Kiedyś szwagra babcia też tak miała, to dostawała apetizer senior i coś tam jadła więcej. Ale z tego co piszesz to babcia już dużo przeszła i tak jak ktoś napisał - może już być to pod psychikę. Ale z apetizerem nie zaszkodzi spróbować bo to chyba na ziołach.
  • Odpowiedz