Wpis z mikrobloga

@LajfIsBjutiful stary pożyczył od kolegi syrene bo jechaliśmy na wczasy do perelowskiego ośrodka w karpaczu. Sobota 10 rano. Znosimy torby, ladujemy sie do syrenki, somsiady na balkonach nas żegnają.
Stary przekreca kluczyk.. pyr pyr....pyr...
No i sie rozpakowalismy do domu.

Jeszcze tego samego dnia stary pozyczyl fiata 126 i ten gasł co 15km, ale wystarczyło mlotkiem #!$%@? w rozrusznik, zeby znowu jechal.

To byly czasy
@LajfIsBjutiful: od zawsze ludzie lubia generalizować i zawsze najgłośniej słychać głos radykałów:P ziarno prawdy w tym co chlop pisze jest, IMO najlepsze auta powstawały w latach 90-00, np takie Audi 80 z konca produkcji, w tych samochodach zwykle było już wszystko co potrzebne dla bezpieczeństwa, wygody i jednocześnie nie byly "przekombinowane" i były projektowane aby służyły lata, z mozliwoscia naprawy.
@Pentylion gówno prawda a nie ziarno prawdy xdd. ABS to bardzo przydatny system a jego awarie nie są jakieś wyjątkowo częste. DPF w silnikach benzynowych również nie stwarza większych problemów natomiast Syrena to zawsze był gównosamochód z którego mieli bekę już w tamtych czasach a ze względu na to że #!$%@?ło się w niej wszystko i ciągle, nazywano ją królową pobocza xd
@LajfIsBjutiful: ale #!$%@?
kiedys "elektronika" nie dawala rady, glupiej cewki nie umieli zrobic bo wszystko bylo "ekologiczne" (co moze bylo i dobre bo recykling byl tego lepszy niz dzis), jakis drut nawijany przez papier i inne cuda

dzisiaj do takiej syrenki zamontowali by wtrysk i bylby spokoj

jakosc srub, silikony nie silikony, to wszystko sie poprawilo, te samochody glownie nie jezdzily przez druciarstwo (czesto nadal nie jezdza bo druciarzom nie chce
KIEDYŚ TO BYLI AUTA, ELEKTRONIKA ZŁA!*


@LajfIsBjutiful: Swoją drogą przypomina mi się cytat z którejś z książek Zasady (chyba "Moje Rajdy").

Gdy jeździł w latach 60 ówczesnymi samochodami, to właśnie narzekał na to że te nowoczesne auta (jedno z nich na zdjęciu) stają się bardzo skomplikowane pod względem elektrycznym, a przez to trudne w naprawie i diagnozie.
I któryś z jego ulubionych pilotów był ulubiony właśnie dlatego że potrafił się połapać
@LajfIsBjutiful: Wiadomo, pod względem komfortu i bezpieczeństwa to nie ma porównania żadnego, ale jednak jak patrzę na samochody (zwłaszcza amerykańskie) z lat 60 i 70 no to po prostu poezja. Strasznie mi się stylistycznie takie obłe kształty podobają zarówno z zewnątrz jak i wewnątrz.
@LajfIsBjutiful: zauważyłem, że jak ludzie dochodzą do wieku lub momentu w którym przestają ogarniać nowe technologie, trendy lub wydarzenia to wzmaga się nostalgia za czasami, kiedy czuli się pewnie lub bezpiecznie.
A prawda jest taka, że kiedyś były rzeczy które były totalną padaką, a teraz inne rzeczy są padaką i nawet jak wylądujemy kiedyś na Marsie lub poza Układem Słonecznym to też będzie padaka, tylko że kosmiczna ( ͡° ͜