Wpis z mikrobloga

@who_cares2: @Krystyna86 @CabalEnjoyer @MirekStarowykopowy ojesu ale wy ślepi jesteście. Nie chodzi o to aby nosić własną torbę tylko o to, że sklepy zczaiły okazję aby jeszcze wyciągać z ludzi jeszcze więcej kasy.

Reklamówka była za 0 groszy, sklep z niej miał 0 gr zarobku
Ustawa wprowadzila 20 groszy, sklep sprzedając po 20 gr wciąż miał 0 gr zarobku
to zwęszyli okazję i teraz reklamówka po 65 gr to 20 gr podatku
jest mały profit... za coś co pierwotnie było darmowe


@SzubiDubiDu: Dlatego właśnie masz kupić sobie torbę wielorazowego użytku - żeby oni nie zarabiali na tych siatkach.
jak ludzie przestaną kupować to oni przestaną je sprzedawać.
A że polaki to #!$%@? i najlepiej im jest oszukiwać własnych rodaków to wiadomo od dawna.
@SzubiDubiDu: W związku z wysoką ceną i bylejakością tych najtańszych worków foliowych w marketach zawsze jak zapomnę torby, czy plecaka do sklepu, to kupuję tę droższą solidną zakupową torbę za jakieś 2-5zł zależnie od sklepu. A że zapomnieć zdarza mi się niezwykle często to już całą półkę w szafie tych zakupowych toreb mamy, no ale za worek 50 groszy płacić nie zamierzam xD
@Zgrywajac_twardziela: mam podobny problem xD zwykle nie planuję zakupów tylko wracając z roboty przypomnę sobie
"O w domu skończyło mi się masło, musze kupić"
przy okazji stwierdzam, że przydałoby się jeszcze to, to i to. Wchodzę, oczywiście siatki nie mam ale też #!$%@? mnie kupowanie tych drogich toreb bo wiem, że następnym razem też jej nie wezmę. Tak samo wnerwiają mnie te foliowe więc zwykle kończy się tak, że wracam ze
Ustawa wprowadzila 20 groszy, sklep sprzedając po 20 gr wciąż miał 0 gr zarobku

to zwęszyli okazję i teraz reklamówka po 65 gr to 20 gr podatku i 45 gr zysku dla sklepu.


@SzubiDubiDu: z tym zyskiem bym nie przesadzała, ustawa wprowadziła również minimalną grubość dla tej torby, czyli 55 mikronów, a to też zwiększyło koszty produkcji i ogólnie ilość zużytego plastiku. I w ogóle ta ustawa byłą tak szybko wprowadzona,
@SzubiDubiDu sprzedam ci sposób na „niespodziewane zakupy” idziesz na dział browarów ogarniasz sobie 1 karton, i robisz sobie zakupy.
Same plusy bo:
- niemusisz myśleć o reklamówce
- dużo wejdzie
- w aucie jak wstawisz do bagażnika zakupy są dalej w kartonie nawet jak wracasz driftem.

Niema za co()