Wpis z mikrobloga

Znam ziomeczka co pracuje w MZA i powiedział, że te teorie o tym, że autobus celowo się zepsuł na drodze limuzyny prezydenta można włożyć między bajki. Te awarie elektrycznych autobusów się zdarzają wielokrotnie a przez swoją budowę nie da się ich przesunąć bo tak się blokuje wszystko, że już tylko laweta wchodzi w grę. Spalinówkę można dać na luz jeszcze i przepchnąć a tutaj już dupa. Jak stanie to na amen.

#sejm #polityka #warszawa
  • 7
@RafDan: A to nie widziałem filmu. Możesz podrzucić? Ja tylko mówię, że te elektryczne autobusy są faktycznie strasznie awaryjne i nie jest to nic niespotykanego. Może tam im się udało go jakoś naprawić bez lawety
@andbatros: Wiadomo, że trzeba robić fikoły zamiast przyjąć do wiadomości, że autobusy się psują, a zwłaszcza w czasie takiej pogody. Podejrzewam, że stan autobusów ZTM nie odstaje od reszty kraju i pozostawia sporo do życzenia, co tylko uprawdopodobnia teorie o zwykłej awarii.

Policja i SOP pewnie mają tysiąc innych sposobów, aby wyprowadzić Dudę w maliny niż slapstickowy numer z autobusem rodem z Better Call Saul, albo uniwersum Walaszka.
@fraciu: @andbatros https://wiadomosci.onet.pl/warszawa/tak-kolumna-prezydencka-wyjezdzala-z-belwederu-mamy-nagranie/m4283xn?utm_source=tw_wiadomosci&utm_medium=social&utm_campaign=onetsg_fb

Tu jest to opisane i film.

Jak się okazało, zablokował się system hamulcowy w wyniku ubytku powietrza w układzie pneumatycznym. Kierowca wysiadł, zablokował koła specjalnymi klinami oraz zgodnie z procedurami wezwał pogotowie autobusowe i wypuścił pasażerów — relacjonowała rzeczniczka.


— Cała sytuacja trwała 17 minut. O godz. 19.21 kierowcy udało się ruszyć i podjechał do najbliższego przystanku, skąd potem autobus został zabrany przez pogotowie autobusowe.


Według mnie o