Wpis z mikrobloga

Czy ktoś wie lub zna osobę która pracuję w IT np dla irlandii i zarabia w ich walucie, ale pracuje z Polski lub innego kraju? Wie ktoś czy ciężko to ogarnąć?


@Janusz-Koriwniak: ja pracuję w PL dla zagranicznej firmy z kontraktem w euro. Co Cię ciekawi?
  • Odpowiedz
@Anakee jak to osiągnąłeś?
Miałeś rozmowę zdalnie z pl czy najpierw tam mieszkałeś?
Odprowadzasz podatki tam czy tu?
Opłaca się to Tobie o wiele bardziej niż kontrakt w pln?
B2b czy UOP?
Jesteś wypasionym seniorem czy jako ogarnięty w miarę mid z duzych korpo dam radę też?
Sorki za tyle pytań ale to jest game changer a za rok kończę studia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Janusz-Koriwniak: tak wyglada pozniej schemat placowy

120 euro za godzine placi firma A do B
60 euro za godzine plafi firma B do C
120 zl za godzine placi firma C tobie do lapy

twoim zdaniem po 3 latach bedzie staranie sie by wyeliminowac posrednikow
  • Odpowiedz
@Janusz-Koriwniak: Większosc duzych firm nie zatrudnia wyrobnikow b2b bezposrednio, tylko maja posrednika od tego bo zwyczajnie łatwiej nimi w ten sposob zarządzać. I nie po to szukaja pracownika na rynku wschodnim, zeby mu placic tyle co lokalsowi - oczywiscie zdarza sie, ale to nie jest reguła.
  • Odpowiedz
@Janusz-Koriwniak: to zalezy

chcesz zarabiak 50 euro na godzine jak umiesz niemiecki? to wyslij cv jak jestes specjalista i mow ze umiesz niemiecki, szukaj firmy bez oddzialu w polsce, bo jak maja w polsce to dostaniesz 100 zl

jak nie umiesz niemieckiego, to idz do pracy do kontraktorni typu gownosoft ktory ma sporo ludzi i tam traf do projektu mniejszego klienta z np. holandii i pozniej przez 3 lata utrzymuj dobre
  • Odpowiedz
no ale pracujesz zdalnie to trochę inna sytuacja


@Janusz-Koriwniak: No troche inna ale ten co płaci nie ma w tym biznesu żeby płacić jakiemus kolesiowi co nie rozumie wszystkich słów i nie mozna się z nim na żywo spotkać, za ta samą stawke to lepiej wziąc pracownika co nie ma tych wad.

Jeśli pensja w PL to X a za granicą Y to jedyne na co możesz liczyć to (X+Y)/2 pod
  • Odpowiedz
@Janusz-Koriwniak: mozesz ale podatki bedziesz musial zaplacic w jakims miejscu prawda? Pozatym jak pojedziesz do holandii to troche minie zanim ktos cie tam zatrudni na stanowisko za fajna pensje, a na dzien dobry dostaniesz ichniejsze oplaty. W mojej firmie nikt z osob ktore mieszkaja w kraju z ktorego jest firma nie robi wiecej niz dzien zdalnie.
  • Odpowiedz
jak to osiągnąłeś?

Miałem dobry profil na LN i mnie zaczepili czy nie szukam nowej pracy. Nie szukałem, ale sypnęli groszem i zmieniłem.

Miałeś rozmowę zdalnie z pl czy najpierw tam mieszkałeś?

Miałem zdalnie.

Odprowadzasz podatki tam czy tu?

Odprowadzam w PL, ponieważ mieszkam w PL.

Opłaca się to Tobie o wiele bardziej niż kontrakt w pln?

Tak :) przez ostatnie lata kurs tylko rósł, więc wygrywałem na ryzyku kursowym. Jak będzie
  • Odpowiedz
chcesz zarabiak 50 euro na godzine jak umiesz niemiecki? to wyslij cv jak jestes specjalista i mow ze umiesz niemiecki, szukaj firmy bez oddzialu w polsce, bo jak maja w polsce to dostaniesz 100 zl

@yuio: Z tego co patrzyłem to w Niemczech raczej ciężko z pracą na B2B, a tylko taka wchodzi w grę przy pracy mieszkając w Polsce. Tam większośc ludzi siedzi na ichniejszym UOPie i grzecznie płaci wysokie
  • Odpowiedz