Wpis z mikrobloga

@Sultanat_Muszelki: to pewnie #niepopularnaopinia ale jak twoją aspiracją nie jest zmywak, zbieranie szparagów i mycie kibli w UK czy na Islandii, to w PL też można znośnie żyć, tylko trzeba umieć coś więcej.
Do tego, zawsze jak wracałem po dłuższej delegacji, to cieszyłem się że jestem na starych śmieciach w naszym polskim #!$%@?łku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nie bronię nikomu emigracji, sam pracowałem za granicą, ale wg
@Notes: typie xD siedzisz w Polsce, zza granicą to byłeś jedynie w Turcji a jedyny kontakt z kimś z zachodu to miałeś jak powiedziałeś helol hal ar ju maj frient, ale najwięcej wiesz i będziesz mówić że tutaj zza odra to ludzie tacy a magicznie za rzeką już tacy. Ja nie wiem łebki, świat ma więcej odcienia szarego i nie jest czarno biały.
@interpenetrate: Wiesz co, ja dostałem dobrą ofertę pracy w Luksemburgu i przeniosłem się 14 miesięcy temu, po 2 miesiącach dojechała do mnie żona jak znalazłem mieszkanie. Duży koszt i nerwy na początek, ale od czasu gdy jesteśmy tu razem i znalazła pracę pod względem ekonomicznym wskoczyliśmy myślę spokojnie ze dwa poziomy wyżej, w rok uzbieraliśmy na wkład na mieszkanie tutaj na miejscu. Myślę że też nasz obraz jest taki a nie
zza granicą to byłeś jedynie w Turcji


@Desire22: nigdy nie bylem w turcji :/

siedzisz w Polsce


@Desire22: nie wiem skad ten wniosek szerloku ale bardzo sie mylisz ;)

ale najwięcej wiesz i będziesz mówić że tutaj zza odra to ludzie tacy a magicznie za rzeką już tacy


@Desire22: chyba mam prawo do wlasnej opinii? czy mam zamknac morde a tylko ty wiesz jak jest?
bo ja na przyklad
@interpenetrate: Londyn to dziwna bestia. Pracowalem wtedy dla Ministerstwa Obrony Narodowej jako subcontractor i byla to praca 24/7. Zaczynalem w biurze o 8, konczylem o 17. Operacje zaczynaly sie okolo godziny 23 i trwaly do 03 rano co wiazalo sie z telefonami w tych godzinach wiec snu przez 7 lat mialem moze 3, 4h co noc.

O domu w okolicach Londynu (nawet do 100 mil od Londynu) moglem co najwyzej pomarzyc
nie wiem skad ten wniosek szerloku ale bardzo sie mylisz ;)


@Notes: w ciągu ostatnich 3 miesięcy pisałeś coś o swoim życiu w Polsce

chyba mam prawo do wlasnej opinii? czy mam zamknac morde a tylko ty wiesz jak jest?


@Notes: oczywiście że masz prawo, a ja mam prawo podjąć rękawice i wypunktować co w tym jest nieprawidłowego. Jak napisze, że ziemia jest płaska to każdy musi mi mówić noooo
wypunktować


@Desire22: tu cie ponioslo i to srogo :P

to polecam wyjechac na pare tygodni na przyklad do tajlandii to przezyjesz szok kulturowy. i nie w momencie jak wyladujesz tam na lotnisku ale w moemncie jak wrocisz do tego polskiego #!$%@? :)
twoje doswiadczenia z pobytu na biedawakacjach w egipcie czy turcji sa niczym w porownaniu tego jak mozna zmienic nastawienie do wycia po takim wyjezdzie.
i serio.. moze brzmie jak
To w ogóle bardzo znamienne, że najczęstszą opinią Polaków o byciu miłym zagranicą jest zarzut, że to fałszywe xD To wiele o nas mówi.


Można być szczerze miłym dla obcych, serio, wiem, że dla Polaka to praktycznie niewyobrażalne, ale jest to możliwe.


@EvilToy: Dziwne to jest że Polacy uważają że jak ktoś się do nich uśmiecha to jest lepszy. Hiszpanie nie są tak radośni jak to jest w mitach
to polecam wyjechac na pare tygodni na przyklad do tajlandii to przezyjesz szok kulturowy. i nie w momencie jak wyladujesz tam na lotnisku ale w moemncie jak wrocisz do tego polskiego #!$%@? :)


@Notes: No tam to sa tak radośni że aż sprzedadzą Ci córke xd ( ͡° ͜ʖ ͡°)