Wpis z mikrobloga

Gadałem z jednym francuzem w zeszłym roku odnośnie tych ich protestów, kiedy Macron chciał podnieść wiek emerytalny. Był dość zdziwiony jak powiedziałem mu, że w PL kobiety przechodzą 5 lat wcześniej na emeryturę.
przecież polskie cucki by wyszły na ulice żeby bronić naszych witaminek gdyby im podniesiono wiek emerytalny...


@StdPtr: chciałbym zwrócić uwagę, że "zrównanie" nie implikuje podniesienia. Lewica mogłaby postulować obniżkę wieku mężczyzn. Szanse na przepchnięcie niewielkie ale przynajmniej zachowaliby spójność idei równości i nie musieli robić #!$%@? z logiki. No ale bez tego ostatniego to nie byłaby prawdziwa lewica ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@kontrowersje: Nawet jeśli wiek będzie zrównany, to i tak mężczyźni są oszukiwani - wysokość emerytury oblicza się z wykorzystaniem szacowanej pozostałej długości życia. Wartość ta liczona jest używając średniej długości życia bez rozróżnienia na płeć. Jako że mężczyźni żyją 8 lat krócej obliczona w ten sposób wartość jest zawyżona co prowadzi do otrzymywania zaniżonej emerytury przez mężczyzn.
@kontrowersje: dlaczego ona się wypowiada za całą Lewicę? przecież wielu z polityków tej partii jej nie cierpi i tego, jaki zły PR im robi, i założę się, że mnóstwo osób z Lewicy ma odmienne zdanie w tej kwestii xD powinni ją zamykać w piwnicy jak Korwina
@StdPtr: tak, byłby to spoko kompromis.

Mnie ogółem chodzi o to, że jak się mówi o zrównaniu czegokolwiek (czy to wieku emerytalnego, czy np. opodatkowania "umów śmieciowych" i etatu, cokolwiek), to zazwyczaj każdy zakłada z góry tą niekorzystną opcję, gdzie tej stronie co ma lepiej trzeba #!$%@?ć aby wszyscy mieli tak samo #!$%@?. Czemu? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@StdPtr: w sumie zapomina się że drugim biegunem od patriarchatu jest matriarchat. I moimi zdaniem polska jest nim zagrożona o wiele bardziej niż patriarchatem. Jak by nie patrzeć społecznie na mężczyźnie spoczywają wieksze obowiazki niż na mężczyźnie muzułmańskim a nie mamy żadnych przywilejów. Jesteśmy dyskryminowani w dźwiganiu, traktowani jak trzoda na komisjach wojskowych, mamy wyzszy wiek emerytalny, pracujemy statystycznie w cięższych, bardziej opowiedzianych zawodach. Presja społeczna jest na mężczyźnie gigantycznie większa