Wpis z mikrobloga

@radarada: Po nowelizacji Prawa o ruchu drogowym od 17 września 2022 r. skrzyżowaniem jest „część drogi będącą połączeniem dróg albo jezdni jednej drogi w jednym poziomie, z wyjątkiem połączenia drogi o nawierzchni twardej z drogą o nawierzchni gruntowej lub z drogą wewnętrzną”.

Wyjazd z tego parkingu nie jest na tym samym poziomie, więc nie można mówić o skrzyżowaniu, a więc wyjeżdżający z tego parkingu jest zobowiązany ustąpić pierwszeństwa.

PS – Nie
@Reichsmarschall: to są drogi w strefie zamieszkania o jednakowym statusie. pomaga też oznakowanie informujące o równorzędnych, tym prościej dla użytkowników. radzę nie podważać podstaw do posiadania prawa jazdy tym, którzy myślą inaczej, bo czasem jednak myślą lepiej. jestem na to uczulona, bo zwykle wychodzi, że ten pouczający powinien podszkolić się z przepisów.
@Wredna_pomarancza hehehe. Te uwielbiam odpowiedzi tych asów zwieńczone klasycznym "jak można mieć prawo jazdy i tego nie wiedzieć!". XD

Samozaorania są najlepsze. ( ͡º ͜ʖ͡º)

Co im w ogóle do głowy weszło z tym jakimś wyjazdem z parkingu to nie wiem. XD Jakby te miejsca stykały się bezpośrednio z jezdnią to tak, ale przecież tak nie jest.
@NuklearnySzpadel

pojazd nr2 wyjeżdża bądź co bądź z parkingu, a w takiej sytuacji zawsze jest się włączającym do ruchu i trzeba ustąpić pierwszeństwa.


Nie wyjeżdża z parkingu, a jedzie po jezdni. Z parkingu wyjeżdżają pojazdy stojące kawałek dalej na tej Stylowej.
to są drogi w strefie zamieszkania o jednakowym statusie


@Wredna_pomarancza, @Krupier: Ja przytoczyłem podstawę prawną, wy piszecie "jest tak, a nie inaczej, bo tak ci człowieku piszę".

SKRZYŻOWANIEM JEST „CZĘŚĆ DROGI BĘDĄCĄ POŁĄCZENIEM DRÓG ALBO JEZDNI JEDNEJ DROGI W JEDNYM POZIOMIE


TO NIE JEST W OGÓLE SKRZYŻOWANIE!!! Oddajcie PJ zanim kogoś zabijecie.
@peeteer

jezdnia? Jezdnia jest składową drogi, to jest poprostu parking. A to że wjechał tam google maps to już kisne że to droga się automatycznie robi.


Tak, jest. Więc skoro aż tak czepiasz się słówek to niech będzie - jedzie drogą i wjeżdża na skrzyżowanie równorzędne więc ma pierwszeństwo ponieważ jest z prawej strony względem pojazdu jadącego prostopadle do niego w kierunku ulicy Klasycznej.
@Wredna_pomarancza

@Krupier zwykle to są drogi oznaczone jako wewnętrzne, albo strefy ruchu, pewnie dlatego kojarzy się to bardzo stricte z włączeniem do ruchu. Ale tu mamy sytuację w strefie zamieszkania, no i jeszcze oznakowanie pomaga. ¯\(ツ)/¯


Jak widać wyżej - nie pomaga. XD