Wpis z mikrobloga

@Reichsmarschall

Nie wiem, za co uprzednio wrzuciłem cię na czarno, ale jak widzę – była to dobra decyzja.


Pewnie dlatego, że znowu gdzieś zostałeś zaorany i nie zniosłeś tego za dobrze. Nic nowego na wykopie.
@Reichsmarschall: no dobra, spytam inaczej, po czym wnioskujesz, że to drogi innej kategorii? oznakowanie? nie. droga gruntowa? nie. masz wykaz od zarządcy dróg o jakimś statusie drogi? widząc znak o skrzyżowaniach równorzędnych odnosisz go, do którego miejsca? po co zarządca drogi go ustawił?
@Krupier widzę zestaw zdjęć przygotowany, każda sytuację trzeba rozpatrywać osobno, czy są drogi na parkingu czy tylko dojazdy do miejsc. Definiuje to też np pierwszeństwo pieszego na parkingu. Wrzucanie zdjęć wyrwanych z kontekstu.
po czym wnioskujesz że to drogi innej kategorii


@Wredna_pomarancza: Tam jest wręcz krawężnik! Drogi znajdują się na innych poziomach. Nieważne, czy 5 m, czy 2 cm. Rozmawiamy o prawie. Przecięcie tych dróg nie spełnia wymogu definicji skrzyżowania. Równie dobrze ktoś mógłby wyjeżdżać z parkingu przecinając szeroki chodnik i tak samo byłby włączającym się do ruchu.

A znaki pionowe dotyczą tych skrzyżowań, które skrzyżowaniami faktycznie są (np. Stylowa z Harmonijną, choć chyba
Reichsmarschall - >po czym wnioskujesz że to drogi innej kategorii

@Wredna_pomarancz...

źródło: stylowa

Pobierz
@peeteer

widzę zestaw zdjęć przygotowany, każda sytuację trzeba rozpatrywać osobno, czy są drogi na parkingu czy tylko dojazdy do miejsc. Definiuje to też np pierwszeństwo pieszego na parkingu. Wrzucanie zdjęć wyrwanych z kontekstu.


Nie no, srogi fikoł. Zdjęcia na szybko obrazujące TAKA SAMĄ sytuację. Nic nie jest wyrwane z kontekstu, zlituj się.

Odpowiesz?
@peeteer

rozumiesz że parkingu się dziela na parkingi z wydzielonymi drogami a są takie gdzie "droga" jest tylko dojazdem i nie ma takiego statusu


Wiem o tym. I nie jest tak we wszystkich podawanych tu przykładach.
@Wredna_pomarancza: Miałem cię za ogarniętą, a teraz brniesz bez podstaw w swoje urojenie. Spróbuję ostatni raz, najbardziej łopatologicznie jak się da:
1. REGUŁA PRAWEJ RĘKI OBOWIĄZUJE NA SKRZYŻOWANIACH RÓWNORZĘDNYCH.
2. W ŚWIETLE PRAWA NIE MA TAM ŻADNEGO SKRZYŻOWANIA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Sama napisałaś, będąc blisko rozwiązania:

pomaga też oznakowanie informujące o równorzędnych


Równorzędnych czym? Nie napisałaś, ale się domyślamy. Zatem raz jeszcze: TAM NIE MA SKRZYŻOWANIA!!!

Dz. U. 1997 Nr 98 poz. 602

U
Reichsmarschall - @Wredna_pomarancza: Miałem cię za ogarniętą, a teraz brniesz bez po...

źródło: 599e8459455dbc2f6e87708eb459

Pobierz