Wpis z mikrobloga

Wczoraj obaliłem kilka mitów na temat rzekomej potęgi rosji. Dziś jedziemy z kolejnymi ciekawostkami.

Płaca minimalna - 240$ - gorzej od Gabonu, Seszeli. Jedynie 4x mniej niż w Polsce

Płaca średnia - 560$ - gorzej od Armenii, Kazachstanu, Rumunii, Albanii albo Iraku

Ruska waluta obok argentyńskiej i tureckiej - najsłabsza na świecie

Ruski % zakażeń HIV jest równy Sierra Leone, a wyższy od Czadu, Mali, Etiopii czy Burkiny Faso

Muzłumanie w rosji - 1990 9%, 2010 12%, 2030 szacowane 15% (dla kontrastu Francja odpowiednio 1%, 7,5%, 11%)

Rosja jest liderem wśród krajów z największą ilością zaburzeń alkoholowych wśród mężczyzn (17% alkoholików).

Rosja - 3 miejsce w zużyciu opiatów (za Afganistanem i Iranem).

Tym niemniej najbardziej szokująca jest dla mnie dalej długość życia mężczyzn w tym państewku. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#wojna #rosja #ukraina
  • 100
@Shea_99 w europejskiej części Rosji mieszka 75% ludności kraju. Za Uralem jest przede wszystkim nic, a poza tym nic są spore miasta, które wyglądają zasadniczo tak samo, jak duże miasta w zachodniej części kraju. Silą rzeczy podawane statystyki bazują w głównej mierze na europejskiej części kraju i największych miastach. A zapewne twarda prowincja to w ogóle szara strefa.
Ludzi jest na tyle dużo, że mogą wystawić więcej brygad, niż cała Europa z USA razem wzietymi.


@Czytelnik30:
Zerknalem na wiki, w milionach bedzie:
Rosja - 143
USA - 332
Niemcy - 83
Polska - 38
Francja - 68
Hiszpania - 47
Wlochy - 59

Wychodzi na to ze sama Francja i Niemcy maja wiecej potencjalu ludzkiego niz Rosja. Ja wiem ze Rosja mniej sie liczy ze stratami, ale jakby nie
@sexlord serio? Co 2 lat będą mieć 2 mln pod bronią. Ile ma mieć polska? 100tys? Niemcy 70, Francja może 120, benelux 20 baltijska 20 - 30 tys, Hiszpania ma to w dupie, Włosi może dadzą 50 tys... Szwecja ma sporo z 200 tys, Finlandia z 70 tys.. To jadł nam trochę brakuje. Co nie?
@Grzesiok: część z tych rzeczy o których piszesz nie ma absolutnie żadnego znaczenia (pozostałe faktycznie pokazują bardzo kiepską sytuację Rosji).

Płaca minimalna - 240$ - gorzej od Gabonu, Seszeli. Jedynie 4x mniej niż w Polsce


Minimalnej pensji mogłoby w ogóle nie być i nie świadczyłoby to jakoś specjalnie źle o kraju.
wiki podaje: https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_minimum_wage że w USA pensja minimalna to $15k (rocznie), niewiele więcej niż w Polsce (13k) i mniej niż