Wpis z mikrobloga

No dobra, tagowicze. "Zarezerwowałem" (tylko do spotkania w środę w biurze dewa, nie przez podpisanie umowy) mieszkanie na Chrzanowie w Warszawie, chociaż sam nie wiem po co.

Wygląda jak na obrazku. Dla mnie mieszkanie prawie idealne. Można zrobić osobną kuchnię, nie ma prawie żadnych sąsiadów (tylko z kuchnią sąsiadują) z boku. Najwyższe piętro, więc maksymalna szansa na spokój, bo tylko somsiad w identycznym mieszkaniu niżej. Wejście do metra będzie po przeciwnej stronie ulicy. (Lazurowa). Strony świata mi kompletnie zwisają, mam zasłonięte okna większość dnia.

Niestety, problemem jest przytłaczająca CENA. 17,9k za "metr sprzedażowy", a deweloper (Spravia) niestety liczy powierzchnię pod ściankami do demontażu. Więc realnie to nie 66m^2, tylko np. 63m^2 (nie pamiętam dokładnie).

Mówimy o kwocie około 1,180,000 PLN plus 42k na miejsce postojowe. Ponad 1,2 bani. Nie ma mowy o negocjacjach. Na dodatek dewo sobie liczy 5% ceny mieszkania kary, jeśli np. po podpisaniu umowy deweloperskiej nie dostanę kreski. Cholernie nieelastyczny deweloper, bierzesz albo spływaj.

Wolę już nie pisać o tym, jak to ludzie jeszcze parę lat temu kupowali na Woli koło metra za 7700zł. Było, minęło. Teraz jest tam 28k za metr. Jest bańka, trzeba się z tym pogodzić. Chrzanów jest jeszcze względnie... hmm.. tani? (XD) jak na obecne standardy, bo za porównywalne "zadupia z metrem" typu Bródno i Gocław - pełne wielkiej płyty i z resztkami starych patusów + gorsza strona wisły chcą porównywalne pieniądze.

Ale to nadal potworna kasa.

Mam gdzie mieszkać. Mam nowy dom pod Warszawą z dobrym dojazdem komunkacją miejską - 600m do przystanku KM. Po prostu tęsknię za wygodą metra, klimatem miasta - czego dowiedziałem się po roku mieszkania w nim. Ale w tej cenie... ten dom do stanu deweloperskiego (150m^2) kosztował mnie 450k mniej, z działką rzecz jasna, z klimą, rekuperacją, etc.

To po prostu się nie klei.

Niby Warszawa, ale uczciwie mówiąc - tam gdzie jest metro Lazurowa zaraz "kończą się tekstury". Blok jest koło granicy miasta z wsią "Blizne Łaszczyńskiego", tak z 500 m od granicy powiedzmy. Gdyby nie metro, to nawet nasmarkać bym na to miejsce nie chciał. A tak...

Finansowo musiałbym kombinować z dobraniem gotówkowego przed sprzedażą domu, by się załapać. Byłoby ryzykownie i grubo, życie na suchym chlebie z krechą pod korek aż do momentu, gdy sprzedam dom, a dom to dom - sprzedaje się powoli i nie ma na nim wielkiego zarobku. Domy wzrosły o 30%, mieszkania o ponad 100% odkąd podjąłem decyzję o budowie.

Natomiast jeśli się zepnę - to mnie stać. A po sprzedaży domu wszystko wróci do normy finansowo.

Jak myślicie, co warto w tej sytuacji zrobić? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wołam towarzyszy niedoli: @lizakkk oraz @onomatopejusz .

#nieruchomosci #mieszkaniedeweloperskie #mieszkanie #zalesie
Yuri_Yslin - No dobra, tagowicze. "Zarezerwowałem" (tylko do spotkania w środę w biur...

źródło: EM

Pobierz

Co zrobić według Ciebie?

  • Kredyt po same jaja na ten lokal, jakoś to będzie 43.6% (147)
  • Szukaj innego mieszkania 12.5% (42)
  • Daj sobie spokój, przeproś się z wsią 43.9% (148)

Oddanych głosów: 337

  • 49
  • Odpowiedz
@Yuri_Yslin: Cena #!$%@?, ale nikt nie wie co będzie za kilka lat, więc nie będę tutaj narzekał, bo za kilka lat może się okazać że to mega okazja była ()
Jak dla mnie to:
-mi się marzy dom, wiec raczej bym nie wracał do miasta (chyba że to dom na totalnym #!$%@?)
-metro niby fajne, ale to druga linia. Też będę ją miał pod
  • Odpowiedz
deweloper (Spravia) niestety liczy powierzchnię pod ściankami do demontażu.


@Yuri_Yslin: ze 2 lata temu byla nowelizacja ustawy w tym zakresie i nowe przepisy dla budynkow ktore dostaly pozwolenie na budowe po odpowiedniej dacie musza byc liczone na korzysc klienta, tj scianek dzialowych w ktorych poprowadzono instalacje nie liczy sie jako "przepierzenia do demontazu" jak kiedys czyli metraz mniejszy wg nowych przepisow

Byc moze ty trafiles jeszcze na sytuacje gdy pozwilenie
  • Odpowiedz
@Zorki4: co do 2 linii metra to ja uwazam ze jest lepiej polaczona z centrum niz 1. centrum biznesowe to teraz rondo daszynskiego i onz. do tego stacja przy samym trakcie krolewskim i uniwersytecie. centrum rozrywki to latem Wisla i stacja CNK. Koncert na Narodowym cyk i tez bezposrednio. Sam mieszkam wlasnie w okolicy Wola Parku i bardzo doceniam 2 linie metra.
Koledze @Yuri_Yslin jeszcze bym doradzil zeby obejzal
  • Odpowiedz
  • 1
@Mistrzunio201: Ja na hałas mam sposób, lepsze szklenie i dobra klimatyzacja.Ale to oczywiście kolejny koszt. Natomiast nie jest to coś, z czym nie można sobie poradzić.

@borjaki Górczewska 240 to w zasadzie punkt styku Górcy (Górców? Górec? ( ͡° ͜ʖ ͡°)) z Chrzanowem, ale masz rację, że deweloper stawia proste klocki w chorych cenach. Do tego ma słabe podejście do klienta bardzo, tzn. sztywny harmonogram
  • Odpowiedz
@Yuri_Yslin: #!$%@?. Od wschodu ciemno i jeszcze ta okolica z ulicami z każdej strony. Od zachodu e77, a na polnocy lotnisko XD. Depresji można dostać od samego patrzenia na mape.
  • Odpowiedz
@Yuri_Yslin: generalnie jest Górce Nowe i Górce Stare. To byly kiedys wsie :). Górce Nowe to osiedle ktore zaczyna sie za torami na gorczewskiej a konczy na Lidlu na skrzyzowaniu Gorczewskiej z Powstancow. Tu masz szkole , kosciol(nawet slynny na wykopie ;), lidla i metro pod nosem.
Stare Gorce to wlasnie te wszystkie osiedla na Pelczynskiego w okolicCh Tesco no i ta inwestycja Spravi.
  • Odpowiedz
co do 2 linii metra to ja uwazam ze jest lepiej polaczona z centrum niz 1. centrum biznesowe to teraz rondo daszynskiego i onz. do tego stacja przy samym trakcie krolewskim i uniwersytecie. centrum rozrywki to latem Wisla i stacja CNK. Koncert na Narodowym cyk i tez bezposrednio. Sam mieszkam wlasnie w okolicy Wola Parku i bardzo doceniam 2 linie metra.


@borjaki: Dlatego napisałem, żeby OP się zastanowił czy mu
  • Odpowiedz