Wpis z mikrobloga

#zdrowie #eyeshield #okulary #sen #spanie Testowal ktos okulary blokujace swiatlo niebieskie? (dla nie wtajemniczonych swiatlo niebieskie, ktore jest emitowane przez ekrany, czy zarowki ledowe na kilka godzin blokuje wytwarzanie melatoniny) Podobno lepiej sie spi. Troche sa drogie bo te z normalnie wygladajacymi oprawkami zaczynaja sie od 700zl, ale jakby to faktycznie dzialalo to z checia bym wylozyl te kilka stowek, bo ja w zasadzie kazdej nocy sie budze w okolicy 2-3 ( ale najczesciej od razu zasypiam) i potem brakuje mi energii w ciagu dnia.
Czasami zdarzaja sie takie "zlote dni" kiedy mam energie przez caly dzien, to wtedy i samopoczucie jest kilka poziomow wyzej i chec do zycia. Taki dzien wlasie dzisiaj mial miejsce, a poprzedni taki dzien to pewnie byl z miesiac temu.
zaciskk - #zdrowie #eyeshield #okulary #sen #spanie Testowal ktos okulary blokujace s...

źródło: karbon-nightshield-1

Pobierz
  • 15
@zaciskk: Aby dobrze spać potrzeba kilku czynników, raz zmęczyć się trochę fizycznie, ale im bliżej pory spania, tym to musi być mniej intensywne, aby nie pobudzić za bardzo organizmu, potrzeba kilku godzin (3 do 6 godzin) aby organizm się wyciszył po ruchu, dwa jeśli są problemy z kortyzolem łykać coś co go obniży, rozmaryn, różeniec górski, herbatka z melisy, rumianku, a nawet witamina C (lepiej kwaśne owoce), kiwi na noc pomaga
  • 0
@KollA: rozeniec gorski, rumianek i kiwi testowalem i nie dziala. Zreszta na mnie to chyba nic nie dziala, pare lat temu mialem skrajnie niski poziom D3, zaczalem suplementowac i po osiagnieciu odpowiedniego poziomu nie odczulem zadnej subiektywnej poprawy.
Ludzie tu na wykopie na temat zen szenia opisuja spektakularne odczucia, a na mnie oczywiscie to tez nie dziala. Magnez niby tez dziala na sen, u mnie zadnej poprawy.
  • 0
@zaciskk: hmm, a moze ta witamina d3 mi nie sluzy. Bo pamietam, ze to bylo tak, ze nagle zaczalem sie budzic w nocy i to bylo juz po tym jak zaczalem suplementowac D3. Chyba odstawie wszystkie suple na jakis miesiac albo dwa.
@zaciskk: Ja D raczej nie suplementuję, tylko naświetlam się słońcem kiedy jest okazja, jedynie co stestowałem, że duże dawki D działają przeciwzapalnie, a poza tym faktycznie D nijak nie wpływa na samopoczucie. Naświetlanie słońcem to inna bajka, bo powstaje w nas multum substancji i takie b-endorfiny już wyraźnie poprawią nastrój. Dużo naświetlania słońcem (krótko, często, bez kremu) to sen skrócony nawet do 6 godzin, gdzie zimą (jako osoba z depresją) to
@zaciskk: na mnie to działa, ale normalne soczewki korekcyjne z filtrem a nie blokerem. Aktualny koszt szkieł to 560 zł + oprawka.

Możesz też spróbować odstawić ekrany i światło ledowe o 22, zostać z delikatną lapką i książką. Zobacz czy to pomoże.
@zaciskk: Ustaw sobie w Windowsie "Wyświetlanie nocne", w nocnych godzinach, aby ci obraz żółkniał. W telefonie zrób podobnie. Efekt będzie ten sam.