Wpis z mikrobloga

@SmellySocks: ojoj argumentów brak? To nie jedyne złamanie procedury. Przede wszystkim prezes TK i jego zastępca, zgodnie z obowiązującą ówcześnie ustawą (z 1 sierpnia 1997 roku), musieli zostać wybrani przez Zgromadzenie Ogólne Sędziów TK w formie uchwały. Komorowski powołał jednak Rzeplińskiego i Biernata, mimo że uchwała nie została podjęta.

Co więcej, żaden z nich nie został wybrany większością głosów. Na Rzeplińskiego głosowało siedem osób, tyle samo co na jego kontrkandydatkę
  • Odpowiedz
@johny-kalesonny: oczywiście że tak i nie mam co do tego żadnej wątpliwości. Zwróć jednak uwagę że to Komorowski rzutem na taśmę odchodząc powołał z ominięciem prawa dwóch sędziów TK. Oczywiście w pełni niezależnych, nie to co przylebska i właśnie chyba z tego okresu wywodzi się określenie neo sędziowie?
  • Odpowiedz
@VrubeL Nie jestem w stanie zrozumieć, o czym mówisz, Komorowski odchodząc nie powołał żadnego sędziego do trybunału konstytucyjnego. Ostatnim sędzią TK powołanym za Komorowskiego był Leon Kieres, wybrany w 2012. Komorowski skończył kadencję w 2015. Andrzej Rzepliński trafił do TK w 2007 roku.

Artykuł, który bez zrozumienia cytujesz nie jest podparty żadnym źródłem, dotyczy wyboru prezesa TK, są w internecie dokładnie 2 artykuły na ten temat. Pomijając już, że to tekst
  • Odpowiedz