Wpis z mikrobloga

Jakby ktos pytal kto* te mieszkania kupuje po tyle ;)

* dane dla rozliczen pit na skali (czyli uop), liczba wysoka bo wchodza w to tez emeryci, dane za 2022, raczje bym sie skupil ze w tym poteznym kraju gdzie kazdy ma 10k za pierdzenie w stolek jest ledwie 750k ludzi w 2. progu - oczywscie, drugie trzecie tyle siedzi na jdg/spolkach itp, ale dalej - to nie sa duze liczby, ale potwierdzaja ze kredyt komercyjny na "normlane mieszkanie w top5" jest dostepny dla waskiej grupy osob, bardzo waskiej, a 3/4 ludzie sie tylko rynkowi przyglada.

Ciekawa jest tez konfrontacja 750k ludzi w 2. progu z iloscia mieszkancow w top5 - jak to sie ma do bezmyslnie rzucanych tekstow ze w waw czy krk "kazdy ma 10k za nic".... wlasnie widac jak "kazdy"....

#nieruchomosci
del855 - Jakby ktos pytal kto* te mieszkania kupuje po tyle ;)

* dane dla rozliczen ...

źródło: zarobki1

Pobierz
  • 30
  • Odpowiedz
@del855 przecież Twoje dane potwierdzają to, że ceny w dużych miastach nie są aż tak oderwane od zarobków. Osób zarabiających powyżej 120k brutto (tak, to nadal niski próg) jest kilka milionów 740k frajerów na skali, część niewpadająca w drugi próg, bo małżonek i dzieci, i przede wszystkim JDG (spółki to jednak nisza), bo poza budżetówką to trzeba być samarytaninem, żeby mając dobry zawód pchać się w UoP. Powiedzmy że to 2 mln
  • Odpowiedz
@PanKapibara:

Osób zarabiających powyżej 120k brutto (tak, to nadal niski próg) jest kilka milionów


to nie jest prawda. na liniówce wszystkich masz 528 656 osób. na ryczałcie nie wiem ilu, ale z pewnością mniej, to samo jakies spółkowe rozliczenia. zarabiających powyżej 120k/rok będzie łącznie (w tym tych przeważających na skali) może z 1,5 mln osób.
  • Odpowiedz
bo poza budżetówką to trzeba być samarytaninem, żeby mając dobry zawód pchać się w UoP.


@PanKapibara: idz do korporacji na wysokie stanowisko np. w finansach i powiedz, że chcesz pracowac na b2b xDD Widze wykop ponownie odklejony od rzeczywistości
  • Odpowiedz
Ciekawa jest tez konfrontacja 750k ludzi w 2. progu z iloscia mieszkancow w top5 - jak to sie ma do bezmyslnie rzucanych tekstow ze w waw czy krk "kazdy ma 10k za nic".... wlasnie widac jak "kazdy"....


@del855: Są ludzie, którzy mają 17k brutto na miesiąc i nie wchodzą do progu 120k+. Standardowo (bez żadnych podwyższonych kosztów) w ten prób wchodzi się dopiero powyżej 11,8k.
  • Odpowiedz
w 2. progu - oczywscie, drugie trzecie tyle siedzi na jdg/spolkach


@del855: Przecież siedząc na działalności też się płaci PIT XD to jak ty chcesz im dawać osobną pozycję :D ?
  • Odpowiedz
@Sabarolus: jeszcze dodam, że podpisy składane są przez osoby z uprawnieniami, zdanym szeregiem egzaminów państwowych i odpowiednim stażem z oddzielnym artykułem w odpowiednim akcie prawnym z max. karą pozbawienia wolności do lat 2 :-).
  • Odpowiedz
  • 0
Przecież siedząc na działalności też się płaci PIT XD to jak ty chcesz im dawać osobną pozycję :D ?


umknelo Ci slowo klucz "skala".....

@sayanek:
  • Odpowiedz
  • 1
Są ludzie, którzy mają 17k brutto na miesiąc i nie wchodzą do progu 120k+. Standardowo (bez żadnych podwyższonych kosztów) w ten prób wchodzi się dopiero powyżej 11,8k.


i ilu sie tak rozlicza?.... 50k? 100k?....

@mphbp:
  • Odpowiedz
@del855: Ale że co, wg. Ciebie każdy na jdg siedzi na liniówce? ja siedzę na jdg na skali, kilka osób u mnie z rodziny też, nie zawsze liniówka się bardziej opłaca.
  • Odpowiedz
  • 3
u mnie średni szczebel tak pracuje, nie ma problemu.


@NieRozumiemIronii: z podpisuja sie pod jakimis kwitami? Czy to zwykli specjalisci od "zarzadzania"


Za duzo IT.....
U mnie w IT dopiero od kilku miesiecy mozna przjesc na b2b, wczesniej nie bo nie, bo tajemnice firmowe, security i w ogole... i wcale to nie jest odosobniony przypadek.... ludzie siedza w jakis softwaredomkach i mysle ze wszyscy tak pracuja....

@Sabarolus:
  • Odpowiedz
  • 0
Ale że co, wg. Ciebie każdy na jdg siedzi na liniówce? ja siedzę na jdg na skali, kilka osób u mnie z rodziny też, nie zawsze liniówka się bardziej opłaca.


jest to takie samo twierdzenie ze kaze b2b to fakturki na min 15-20k.... mysle ze to sie rownowazy

@sayanek:
  • Odpowiedz
Są ludzie, którzy mają 17k brutto na miesiąc i nie wchodzą do progu 120k+. Standardowo (bez żadnych podwyższonych kosztów) w ten prób wchodzi się dopiero powyżej 11,8k.


@mphbp: w jaki sposób?
  • Odpowiedz
@pamid: Korzystają z podwyższonych kosztów uzyskania przychodów. Możesz sprawdzić jak to wygląda w kalkulatorze na https://jakipit.pl/
Zobacz jak zmienia się wynagrodzenie netto w zależności od udziału KUP. W miesiącu w którym się zmniejszy będzie zastosowana wyższa stawka podatkowa w związku z przekroczeniem 120k.
  • Odpowiedz