Wpis z mikrobloga

#komputery #pcmaster #pc
Mirki, mam bardzo irytujący problem, PC widzi sieć wifi przez 5s, potem przez 5s nie widzi i tak non stop. Próbowałem resetować ruter, sprawdzilem czy udostepniony net z telefonu może zadziała, resetowałem kartę sieciową, wpisywałem w wiersz polecen różne polecane sposoby (np flushdns), zapominałem sieci, w końcu się wkurzyłem i kupiłem nowa kartę sieciową i dalej to samo... ktoś wie co to może być?
  • 11
@kozlowski007: Odpal se jakieś ubuntu z pendrive i zobacz czy tam działa dobrze, jak będzie ok to wiesz że masz dłubać w systemie a nie że problem z sygnałem/zakłóceniami czymkolwiek innym.
@kozlowski007: odpal jakiegoś Linuksa i zobacz. Może być problem systemu jak i coś sprzętowego z dostępem do szyny danych. A jak zachowuje się telefon przy wifi? Mało 8nformacji do diagnozy.
@Rasteris: laptop i telefon stabilnie, bez żadnych problemów chodzi, w tym samym pomieszczeniu co pc. Ale odpalałem też internet z telefonu który był 10 cm od anten karty i też 5s jest, 5 sekund nie ma.
@kozlowski007: a co mówią logi systemowe? Czy zamraża sieć czy wylatuje interfejs sieciowy i jest pobieranie adresu znowu? Możesz sprobować ustawić na sztywno IP na routerze i na karcie sieciowej zamiast DHCP.
@kozlowski007: Bałagan w systemie, szybciej się teraz stawia od zera świeży windows10 czy tam 11 niż szuka dziury w całym. Ostatnio miałem przypadek że fabryczny crap-ware "Dell Optimizer" psuł tunele l2tp w windows 10 i nie działały VPNy.
@Rasteris: Sorry za długi brak odzewu ale musiałem nauczyć się nadawać te stałe ip... nie wiedziałem nawet, że routerem można sterować i ma ten cały panel :) Nadanie stałego ip nic nie dało :/
Odnośnie dziennika, to chodzi o dziennik routera?
@kozlowski007: i routera i komputera. Tam będą zawsze jakieś informacje co się dzieje. Do tego możesz odpalić jakiś monitor sieci na komputerze. Bo trzeba ustalić co się dzie, z czego wynika to zanikanie, dopiero potem dalej kombinować.
I routery trzeba konfigurować. Wolę jednak konfigurować takie duże niż te domowe. Konfiguracja w konsoli, a nie klikanie :)
@Rasteris: z 10 razy już usuwałem sterownik od karty i ciągle sam się instaluje (bez internetu). W międzyczasie zauważyłem też dziwną rzecz, jak loguje się bezpośrednio w sieć to zanik jest długi i częsty (ponad 50% brak sygnału) a jak podłącze wzmacniacz sygnału (repeater,) to jest tylko 10% brak sygnału i internet wraca bardzo szybko (mniej niż 1sekunda vs 5s przy łączeniu bezpośrednio do sygnału z routera). Na pewno odległość nie