Wpis z mikrobloga

@To_ja_moze_pozamiatam

@BezDobry: A czy ja napisałem, że zostały? Pytam hipotetycznie. Wolno wtedy łamać prawo czy nie?


Więc hipotetycznie ci odpowiem że należy walczyć o wolność. Sprzeciwiać narzucaniu rozporządzeń, uchwał czy dyrektyw sprzecznych z konstytucją. Ograniczaniu prawa narodu do stanowienia o sobie czy wprowadzaniu pod płaszczykiem walki z mową nienawiści - cenzury.
@To_ja_moze_pozamiatam

@BezDobry: Sprzeciwiać się....i władza autorytarna posłucha, tak?

Nie rozumiesz dalej analogii. W sumie nic dziwnego skoro jesteś pisowcem.

Jeśli władza zabetonuje prawnie pewne mechanizmy to czasami nie ma innego wyjścia niż złamanie prawa (które wprowadziła autorytarna władza).


Taka to była władza autorytarna, że nie miała więźniów politycznych, seryjny samobójca gdzieś się zapodział, a w grudniu (wbrew zapowiedziom pewnych mediów) nie wyprowadziła czołgów na ulicę.
Wczoraj kwasu powolywał się na sadurskiego w Polsacie - mamy okres przejściowy xD

Ja też zrobię okres przejściowy i zwinę brykę bo miałem pod górkę a ferrari było mi niezbędne.

Po okresie przejściowym będę nadal uczciwym obywatelem.

@takJakLubimy: Tu widać wpływ ideologi feministycznej na politykę. Takie samo rozumowanie jak u kobiet - to nie zdrada, bo mąż wyjechał i czułam się samotna.
@barnej-flinston: A co za różnica czy fałszywa czy nie- chodzi o zasadę.
@BezDobry Nie napisałem, że była autorytarna- to temat na inną dyskusję. Przeczytaj to jeszcze raz (chociaż mam wrażenie, że tylko udajesz, że nie rozumiesz).

Jeśli władza zabetonuje prawnie pewne mechanizmy to czasami nie ma innego wyjścia niż złamanie prawa (które wprowadziła autorytarna władza).

Tekst z obrazka ma więc sens i nie ma tam sprzeczności czy dwójmyślenia.
A co za różnica czy fałszywa czy nie- chodzi o zasadę.


@To_ja_moze_pozamiatam: No generalnie jak argumentujesz swój pogląd fałszywą analogią to nie jest to żaden argument. Zasada jest taka, że na swoje zdanie dobrze jest mieć potwierdzenie w faktach - inaczej zakładaj religie, może ktoś Ci da wiarę na słowo XD
@barnej-flinston: Chociażby w Rosji ale typie ale nie o to chodzi :D
Rozmawiamy o zasadach a sytuacja jest hipotetyczna co napisałem wcześniej. Masz jakiś autyzm że wszystko traktujesz dosłownie?
OP twierdzi, że tekst "gazety" to hipokryzja więc pokazuje, że nie zawsze można trzymać się prawa. Czego nie rozumiesz?
Podałem skrajny przykład- zgadza się- ale rozmawiamy o zasadach a nie konkretnej sytuacji!
Nie wiem czy nie rozumiecie czy specjalnie odwracacie kota ogonem
@To_ja_moze_pozamiatam: generalnie się z Tobą zgadzam co do braku poszanowania złego(niekonstytucyjnego) prawa, ale argumenty które przytaczasz są takimi inwalidami - argumentem za maniem #!$%@? na prawo odnośnie RMN jest wyrok TK potwierdzający że organem wybierającym zarządy mediów publicznych jest KRiT, co PiS podeptał, a do czego trzeba wrócić. Nie jakieś dyrdymały z kociej pały, konkretne przykłady na to czemu żeby zmienić złe prawo czasem trzeba je złamać.