Wpis z mikrobloga

Czy robiłeś lub masz zamiar zrobić sobie kilkumiesięczny urlop od pracy? Czy była to zła decyzja z perspektywy czasu? Wiąże się to z umyślną luką w CV, ale w sumie nie wiem czy to przeszkoda w karierze, mając powiedzmy te 5-10 lat doświadczenia i wiedzę na jakimś poziomie.
#programista15k

Kilkumiesięczny urlop?

  • Tak 33.5% (72)
  • W planach 23.3% (50)
  • Nie 43.3% (93)

Oddanych głosów: 215

  • 13
@nad__czlowiek: nie wiem jak długo pracujesz, ale kasa to wbrew pozorom nie wszystko ( ͡° ͜ʖ ͡°) Szczególnie po wielu latach różnych projektów, wydaje mi się, że taki urlop daje świeże spojrzenie na wszystko. Dorobić się w branży IT jest raczej łatwo, pytanie czy w wieku bliżej pod 40 lat nadal będzie się miało siły i chęci by z tego korzystać faktycznie
@wafel93: robię urlop 4-6 miesięczny za każdym razem jak zmieniam pracę, już 3x tak robiłem, i jak dla mnie jest to coś super, nie wyobrażam sobie bez tego życia zawodowego.

Plusy:
- mogę porządnie pozwiedzać świat, czyli relaks, rozwój, odstresowanie
- po kilku miesiącach zaczyna mi brakować programowana, zaczynam sam z siebie czytać książki i robić kursy, i znów sprawia mi to wielką frajdę. A zazwyczaj jak biorę ten urlop to
@wafel93 robiłem 5 miesięcy przerwy po wypaleniu w korpo w 2022. Szukałem nowej roboty raczej bez stresu przez dwa miesiące bodaj, podwoilem swoją pensję wtedy(z 17k brutto UoP na 30k netto + vat), wyremontowałem pół mieszkania, sporo na spacery z psem chodziłem. Generalnie trochę szkoda mi pieniędzy które mogłem wtedy zarobić ale nie narzekam, sporo odpocząłem. Nie pojeździłem za bardzo bo dziewczyna pracowała.
Był taki piękny czas, ale trochę się nie liczy bo to było kwiecień/czerwiec z początkiem covida, kolejny to był czas nie zapomnę go nigdy
@wafel93: przerwa w pracy nie obchodzi nikogo oprocz idiotek po psychologii z HRu. Jak pytaja to sam fakt podrozowania w tym czasie (czy rozwoju ogolnie) jest na plus - bo nie jestes typowym zyyebem co mysli tylko o pracy, ale ma zainteresowania i ciekawe zycie. To jest tez wyznacznik czy aplikujesz to kolchozu czy normalnej firmy, w przeciwieństwie co ktos wyzej napisal, ze do “dobrych” juz sie nie dostaniesz. Przez dobre,