Wpis z mikrobloga

Nie wiem doprawdy dlaczego tyle osób pisze, że bez beki popyt wróci na poziom 2022.

Przecież to oczywiste, że będzie niżej XD Raz, że kto normalny będzie kupował pod inwestycje, a dwa, że beka to jest popyt ukradziony z przyszłości na tu i teraz. Byliby może ludzie, którzy by się bogacili i spokojnie uzupełniali popyt, no ale nie.

Deweloperka niczym nosacze zwyczajne, na własne życzenie, bezsensownym lobbingiem rozregulowała sobie rynek.

#nieruchomosci #kredyt2procent #ekonomia #gospodarka #wkpinvestments
  • 5
  • Odpowiedz
@mickpl: Waldek dał rok deweloperom na opchnięcie mieszkań, które jeszcze się dało opchnąć po zawyżonej cenie. I teraz jest są dwa scenariusze:
1. Deweloperzy na tych zawyżonych marżach będą wegetować do obniżenia stópek lub kolejnego programu.
2. Deweloperzy cały kapitał zainwestowali w nowe mieszkania pod bekę i myśleli, że ten projekt będzie wieczny. I będą musieli sprzedawać, żeby utrzymać gwarancje bankowe.

Patrząc na rynek to wydaje mi się, ze opcja 1
  • Odpowiedz
Deweloperka niczym nosacze zwyczajne, na własne życzenie, bezsensownym lobbingiem rozregulowała sobie rynek.


@mickpl: Jak... Powiedz mi jak.... Wysprzedawali wszystko, co mieli, zaczęli nowe budowy, cześć się już sprzedała z pierwszym szpadlem, w starych inwestycjach zostały te większe mieszkania co ludzie i tak by na beke nie kupili więc pewnie schodzą jak krew z nosa, ale to zawsze tak idą, się nachapali na 2 lata, akurat się skończy kolejna budowa, reszta co
  • Odpowiedz
@mickpl: "Nie wiem doprawdy dlaczego tyle osób pisze, że bez beki popyt wróci na poziom 2022."

Kto tak napisał?

"Deweloperka niczym nosacze zwyczajne, na własne życzenie, bezsensownym lobbingiem rozregulowała sobie rynek."

Deweloperka z rekordowymi zyskami, a gołodupcy nadal pouczają biznesmenów jak biznes robić. Nie wiem jak trzeba być zakochanym w sobie, żeby nigdy to właśnie nad sobą się nie reflektować i zakłamywać rzeczywistość.
  • Odpowiedz