Wpis z mikrobloga

  • 16
@kacius: chyba nie o to chodzi, sądzę że można zachować taką samą formę przekazu jednocześnie upraszczając język, bardziej przystępny do nauki język to więcej ludzi którzy chcieli by się go uczyć
  • Odpowiedz
można zachować taką samą formę przekazu jednocześnie upraszczając język


@Julius_90: widzę że to się dzieje w mediach społecznościowych i często naprawdę nie da się zrozumieć co autor chce przekazać
  • Odpowiedz
  • 3
@Clark_Nova słuszna uwaga. Jak się słucha tych starych filmów to "h" brzmi jak coś pomiędzy dzisiejszym "h" a "g". I z dupy około ciekawostka mi się przypomniała, u ruskich Hitler ma na początku literę którą mnie uczyli, że to "g" i to właśnie g w ruskim słowie Hitler tak brzmi jak to nasze stare h
  • Odpowiedz
@othe2137: Wszyscy paliwodę pamiętają, jest niejako legendą wypoku. Jednak gdy potrzeba docenić legendę, dać plusika, to wszyscy minusują. Panie @paliwoda proszę docenić, ten jeden czy drugi plusik najczęściej jest ode mnie. Nie wiem czy pana konto na hejto jest pańskie, widzę czasami wrzuca tam ktoś, o tym samym nicku, dobrze pan zrobił. Tutaj nikt nie doceni, tylko ubliżanie.
  • Odpowiedz
@Julius_90: patrząc po Twojej wypowiedzi, to Ty już zacząłeś proces upraszczania języka ;) Pomijając różnice w artykulacji (dziś już mniejsze, ale często dalej występujące), to są jeszcze różnice, kiedy te wyrazy się odmienia bądź zmiękcza czy używa form pokrewnych.
Język sam się upraszcza czy ewoluuje, nie trzeba mu pomagać.

@Canis_Majoris gdyby nie był taki pasywno-agresywny czy też sam by nie popełniał błędów, to pewnie dostawałby więcej plusów ;)
  • Odpowiedz
@cichy-spokojny-grzeczny @cichy-spokojny-grzeczny

@Julius_90: Dobre. Zawsze mnie rozwalało jak ludzie robią sobie pod górkę własnym językiem "słuchajcie, nikt już nie rozróżnia ch od h ale zostawmy ten podział, bo tak jest od zawsze" xD


xD ta a potem masz takie języki jak angielski albo hebrajski itp. Gdzie po nawet trzech pokoleniach #!$%@? wie kto jak co wymawiał jakie znaczenia miały konkretne słowa albo zdania, gdzie pojedziesz 80km to już
  • Odpowiedz