Wpis z mikrobloga

@Zwierz33: no ja samotny ale może się to zmienić ( nie wiadomo bo przegryw z ryja xd) i mniejszy lvl jak Ty i mam więcej kilka razy ale trzeba dalej orać... odkładam na dom i nie zacznę budowy bo chce beż kredytu. Mimo tego już mógłbym ale co z tego jak przykładowo mały domek oszacujesz na 600k a realnie wyjdzie cie 800-900 bo jeszcze to tamto sramto i jeszcze ten
  • Odpowiedz
  • 1
@Bubakowski:

gdzie pracujesz?


To skomplikowane ale kiedyś w fabryce ale uciekłem a to mnie kosztowało 70 tys żeby uciec z fabryki XD( ͡ ͜ʖ ͡)
Więc pracowałem żeby zmienić coś zawód papiery itd... bo w kołchozie z samą patolą to wytrzymać nie szło ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 1
@Bubakowski: Nie wiem czy się opłaca bo tu to za wszystko wyzywają. Raz ktoś ma auto, dom, kasę nie jest oski tylko huop. Ktoś inny samo auto tanie oski wypad. Inny jak miał babe ale teraz nie ma to huop a kolejny był u dziwki i oski i wypad () ( ͠° ͟ل͜ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 2
@Bubakowski: Prosta sprawa musisz zbierać kasę a potem pomyśleć co może być dochodowe (zawód) poszukać gdzie można się nauczyć ile kosztuje z papierami, zapłacić za naukę zawodu zaliczyć egzaminy albo coś tam innego. Pracować, nabierać doświadczenia i znowu zbierać a potem #!$%@? wie bo zależy co kto lubi, do czego sie nadaje itd... Jeden będzie dobrym spawaczem, inny mechanikiem a jeszcze ktoś inny coś innego. Nic nadzwyczajnego. Zbierasz zwykle mieszkając
  • Odpowiedz
odkładam na dom i nie zacznę budowy bo chce beż kredytu. Mimo tego już mógłbym ale co z tego jak przykładowo mały domek oszacujesz na 600k a realnie wyjdzie cie 800-900 bo jeszcze to tamto sramto i jeszcze ten wiecej wezmie a tamto bedzie drozsze...


@Gruboklates: Popelniasz blad odmawiajac sobie kredytu, jesli masz juz teraz duzo oszczednosci i stabilna prace, szkoda zeby trzymac to na koncie skoro domy drozeja i
  • Odpowiedz
tyle piniendzy na koncie powoduje automatyczne wygnanie z tagu, oski, wynocha (_ )


@rekkin: a co on za to zrobi? Kupi 5 letnią klasę premium i będzie po hajsie
  • Odpowiedz
  • 0
@eskejper:

z tymi oszczednosciami to nawet wkladu wlasnego na fajne mieszkanie w duzym miescie nie bedziesz mial :D


Nawet nie wiem ile teraz wkład kosztuje gdziekolwiek XD( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@eskejper: mój lęk przed kredytem jest ponieważ życie lubi płatać figla ( wiem coś o tym) I jak wezmę to albo stracę robotę z ok kasą albo zachoruje i wtedy mam problem. Wolę pomału ale bezpiecznie. Niechce być też uwiązany. Napisałem 2 lata ale hmmm bywam też szalony. Oszczędności trzymam w nie polskiej walucie. Z samego procentu na oszczednosciowym przybywa mi przeliczając na polskie 30k zł rocznie. No i wiadomo
  • Odpowiedz
  • 1
@Bubakowski:

jakie zarobki twoim zdaniem na miesiąc są okej, żeby już nie cisnąć w zarabianie więcej na etacie?


W PL to z 10k trzeba mieć a jak w dużym mieście to i 15k. Ale ja daję sobie 4 l. na przygotowania bo muszę też niemiecki mieć na perfekt i zawód wbić na możliwe jak najwyższy poziom i na DE spróbować sił. Najpierw pod granicę żeby jeszcze doszlifować to za 4-5
  • Odpowiedz