Wpis z mikrobloga

@kretovsky: Tobie nic, będą ścigać tego co jest prawowitym użytkownikiem bo telefon jest własnością operatora do spłacenia rat. Pozostaje Ci kupić legitną płytę główną i swap. Obecnie posiadasz nie swój telefon mimo że go kupiłeś.
  • Odpowiedz
Kiedyś mnie kolega z pracy tak załatwił, sprzedał mi s8 plus, był na raty, z pracy go zwolnili i olał spłatę rat. Znalazłem kolesia na olx, wysłałem mu tel, zrobił coś z softem i działał xD
  • Odpowiedz
Obecnie posiadasz nie swój telefon mimo że go kupiłeś.


@TechnikZnawca: otóż nie do końca.

Art. 169. [Nabycie ruchomości od nieuprawnionego]
§ 1. Jeżeli osoba nieuprawniona do rozporządzania rzeczą ruchomą zbywa rzecz i wydaje ją nabywcy, nabywca uzyskuje własność z chwilą objęcia rzeczy w posiadanie, chyba że działa w złej wierze.

Powyższe oznacza, że jeśli kupujesz telefon nie mając świadomości tego, że należy on do osoby trzeciej (operatora), to stajesz się jego
  • Odpowiedz
@Adams_GA: tylko że telefon nie jest twoja własnością do póki go nie spłacisz. Więc to się ma nijak do artykułu który przedstawiasz. To tak jak wypożyczyć samochód z komisu i go sprzedać. Bardziej to pod paserstwo podchodzi. Co do imei, smiało kombinuj, operator odczyta meid, sprawdzi z imei, identyfikacja twojego numeru telefonu i sprawa w toku. Kolejna kwestia s/n dla producenta również sparowany z imei.
  • Odpowiedz
@TechnikZnawca: przeczytaj ze zrozumieniem to zrozumiesz jak się ma ten artykuł do tej sytuacji. OP żadnego paserstwa nie popełnia, gowno go obchodzi czy lombard lub ten od kogo lombard kupił popełnił przestępstwo. Jeśli OP nabył telefon od lombardu w dobrej wierze to staje się jego właścicielem zgodnie z przywołanym przepisem. Nie wiem jak można twierdzić inaczej mając podstawiony wprost artykuł pod nos. OP przecież nie jest żadnym wynajmującym auto z komisu.
  • Odpowiedz
Wyjaśnij więc schemat - urządzenie wraca do operatora/ bądź firmy windykacyjnej zgodnie z prawem własności. Nieświadomy właściciel bujaj się i dochodź swoich praw. Tak się te sprawy kończą.
  • Odpowiedz