Wpis z mikrobloga

Suchajcie no z @mickpl śmiać się można, a nawet trzeba XD ale co powiedzielibyście ludziom, którzy dopiero teraz, w tym momencie, planują zakup mieszkania? Powinni czekać np. do wiosny / na koniec roku / na 0% - czy kupić co jest dostępne już w styczniu bo ceny tu de moon. Proszę odpuścić pośrednicze #!$%@? "jeżeli znalazłeś wymarzone mieszkanie, na które cię stać bla ble ple". Kupować czy czekać?

#nieruchomosci #kredyt2procent #ekonomia #gospodarka

Kupować teraz?

  • Tak, jak najszybciej 43.0% (77)
  • Nie, poczekać 57.0% (102)

Oddanych głosów: 179

  • 17
@mickpl: Ostatnie dni pokazały, że nowy rząd potrafi robić dość zaskakujące rzeczy - co prawda nie było to powiązane z nieruchomościami, ale kto wie. Nawet z BK nie wiadomo jak to wyjdzie z finansowaniem, a co dopiero jakieś inne projekty. A tu jeszcze trzeba pamiętać o różnych tarczach, cenach energii, nowych podatkach itd. co mogą wpłynąć na zasobność portfelów.
Jak dopiero planują to jedynie czekać na kolejny program dopłat. Raczej mało kogo stać na branie kredytu na warunkach rynkowych (zakładam kredyt 500k+).
@mickpl: Panie mick, jestem w szoku. Pierwszy raz czytam Pana jakąś wartościową uwagę. Sprawa rzeczywiście dosyć skomplikowana. Prawdopodobnie w takiej sytuacji spodziewalbym się utrzymania cen lub delikatnych spadków w mniejszych miejscowościach i wolałbym zaoszczędzić więcej pieniędzy na większy wkład własny i mimo wszystko bym czekał na spadkowy trend stóp procentowych, tak żeby kupić jeszcze przy wyższych stopach ale z trendem spadkowym, żeby bank niskich stóp nie odbił sobie na swojej marzy
Gorzej jak bk0 będzie tak obwarowany, że się nie załapią xD


@luke-dolla7: Czy gorzej? Bez kredytu preferencyjnego na razie nie opłaca się kupować mieszkania (zysk z lokaty byłby większy niż koszt wynajmu). Poczekanie kilku miesięcy na warunki programu niewiele zmieni, a brać kredyt komercyjny trochę słabo gdy nie ma już oddechu bekowiczów na plecach podwyższających ceny.
@PfefferWerfer
Wykopki naiwne wy na prawdę popełniacie zasadniczy błąd na samym początku - wierzycie że te 0% na pewno wejdzie xD
Przypominam tylko, że to obietnica wyborcza z kategorii "przelicytuj pisiora" w kontrze do bk2%. Kredyt ten nie jest nawet wpisany w umowie koalicyjnej. A operowanie pojęciem "kredyt komercyjny" to już wgl xD normalna hipoteka, rynkowa, to beka i inne wytwory socjalizmu są raczej anomalią i powinny być traktowane z dystansem a
@luke-dolla7: No i co z tego, im dłużej BK0% nie ma tym lepszą pozycję negocjacyjną ma kupujący. A jak beka wejdzie to nawet z wyższymi cenami nieruchów jesteś wygrany totalnie bo kapitał dostajesz za darmo.

win-win dla pierwszorazowego nabywcy któremu się nie spieszy (bo inaczej to wygląda u 23-letniego programisty, a inaczej u 40-letniego mickpl na wynajmie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@mickpl: A co w przypadku kiedy chce się zakupić mieszkanie z rynku wtórnego? Program platformy na 0% mowi tylko o mieszkaniach z rynku pierwotnego. Ja mam teraz sytuację że maglują moją decyzję finansową bo za krótko mam UOP (Wcześniej zlecenia) i nie wiem co zrobić jak dostanę odmowę - kupić wypatrzoną nieruchomość na zwykłą hipotekę ze względu na to że na bk0% mogę się nie załapać ze względu na to że