Wpis z mikrobloga

#!$%@? jest w pytę, mam prawie sfinalizowany kredyt, bank chciał dwie małe zmiany w umowie przedwstępnej, a ja się dowiaduje,że nie mogę finansować miejsca parkingowego w hali pod budynkiem chociaż to było moje pierwsze pytanie jakie zadałem gdy odpowiadałem na ofertę pośrednika na otodom. Okazało się,że jest osobna księga wieczysta i kupuje się 1/32 udziału, a nie tak jak teraz robią to czyli jedna księga wieczysta i prawo do korzystania.
Jestem zajebiście #!$%@?, bo gotowę miałem na mebelki itp i będę rezygnował z mieszkania że strata 17k (12 k zadatku + 5k pośrednik)
Zawsze miałem łeb do interesów
#kredyt2procent #nieruchomosci
#beka2procent
  • 18
  • Odpowiedz
@trzeciSLAW: #!$%@?ło cię? Kup to miejsce na oddzielną umowę, skonsultuj z bankiem tylko czy to możliwe w ramach programu, mebelki sfinansuj sobie kredytem konsumpcyjnym i tyle. Rezygnować z BK2 z takiego powodu to ja nie wiem
  • Odpowiedz
@trzeciSLAW: ja się kieruje w takich sytuacjach swoim motto: kupuj dzisiaj, bo jutro może być taniej . Pamiętaj, to motto wielu Polskich inwestorów. Drogo kupić, tanio sprzedać.. zawsze miałem łeb do interesów. Dlatego teraz mocno interesuje mnie rynek nieruchomosci, dostrzegam w nim potencjał. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@trzeciSLAW no niestety trafiłeś na #!$%@? pośrednika kredytowego, mój od razu mi to wybił z głowy i tłumaczył że na bk to niemożliwe ( ͡° ʖ̯ ͡°) a drogie to miejsce w garażu? Może da radę się dogadać żeby opóźnić płatność za sam garaż o parę miesięcy? U mnie deweloper się zgodził na termin płatności za garaż na za pół roku po podpisaniu umowy kredytowej bo wiedział że
  • Odpowiedz
  • 1
@trzeciSLAW
No to nie lepiej już nawet jakiś kredyt konsumpcyjny na to miejsce jak nie masz gotówki? Odsetki będą i tak mniejsze niż strata zadatku a możesz go spłacić wcześniej.
  • Odpowiedz
@trzeciSLAW: no Twoj przyklad tylko pokazuja jaka krzywde rynkowi robi wprowadzenie bk2%, jesli wylozenie 40k na garaz jest problemem nie do przeskoczenia, to znaczy ze nie byles gotowy ekonomicznie na zakupy i do nich popchnelo Cie tylko wygenerowane przez Waldka Bude FOMO.
  • Odpowiedz
chociaż to było moje pierwsze pytanie jakie zadałem gdy odpowiadałem na ofertę pośrednika


@trzeciSLAW: Podobnie xD Wysłałem pośrednikowi informacje ile kosztuje mieszkanie i miejsce postojowe a On wszystko #!$%@?ł i zapomniał wspomnieć że kredyt jest tylko na mieszkanie. Jeszcze coś #!$%@?ł, #!$%@?łem się i zamiast wszystko aneksować anulowałem umowę i kolejny wniosek złożyłem w banku bez pośrednika. Tylko że mnie nie goniły terminy z bk2%
  • Odpowiedz
  • 1
@kabalarz: zgadza się, na bece można kredytować tylko wykończenie, bez mebli i rtv, dev zaproponował opozniony termin spłaty za miejsce, moze da rade wynegocjować z pół roku, dodatkowo jest warunek, że w ciagu 12 miesiecy trzeba zacząc prowadzić "gospodarstwo domowe" więc można powiedzieć, że ma się rok na wprowadzenie tam
@emesc prawdopodobnie będę jeździł na dele, żeby nazbierać kasy
@borjaki w pełni się z Tobą zgodzę z tym fomo, ale drugą
  • Odpowiedz
@trzeciSLAW: Zmienili to na 24 miesiące, nie musisz się tam wprowadzać w 12 miesięcy, to po pierwsze. Po drugie, OPIE ! kup to mieszkanie razem z miejscem parkingowym na oddzielnej umowie a mebelki to ty sobie wstawisz po kilku miesiącach. Na materac, kuchnie i kibel pożyczysz albo będziesz srał do dziury - drugiego takiego mieszkania już nie znajdziesz jak masz je zaklepane i Ci sie podoba.
  • Odpowiedz