Wpis z mikrobloga

No dobra, ale ja mam pytanie. Jak teraz prace mają zmierzać w kierunku dobrowolnego finansowania Kościoła, to oznacza, że będziemy płacić mniejszy dochodowy, bo hajs idący na Kościół wróci do obywateli, czy po prostu będziemy płacić tyle samo, bo cały fundusz zostanie przeżarty przez kogoś innego, a wierni dostaną ekstra podatek do zapłacenia? XD

Bo sens to miałoby wówczas, gdyby można mieć wybór między a) Masz b) Nie masz, a nie między a) Nie masz b) Zabiorą ci więcej XD

Drugie pytanie brzmi czy 100 % hajsu z owego podatku pójdzie na Kośćiół, czy jeszcze część zeżre Państwo( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie rozumiem jak można pałować Wiplera do tej decyzji, bo to po prostu nałożenie nowego podatku na obywatela.

#ateizm #gimboateizm #chrzescijanstwo #polityka #bekazlewactwa #4konserwy #podatki #gospodarka
  • 10
bo to po prostu nałożenie nowego podatku na obywatela.


@Kopyto96: nie obywatela tylko katolika, w sumie sporej części koalicji to przypasuje bo w kościele zostaną najbardziej zdeterminowani a ci "letni" się wypiszą by nie płacić
  • 3
@darek-jg: Ok, ale rozumiem, że wtedy ten kto się wypisze płaci mniejszy dochodowy, lub Państwo wykaże na co poszedł hajs z funduszu na rzecz finansowania Kościoła?

Bo wiesz, ja jestem wierzący, ale jak będą mi chcieli w tej ch*jolandii dowalić kolejne podatki, gdzie i tak żyjemy w kraju, w którym oddajesz mnóstwo pieniędzy Państwu, to ja nie będę grubych ryb z kleru karmił, a w ogóle to wolę na tacę rzucić
@Kopyto96: nie płacisz obecnie dodatkowego podatku na kościół tylko państwo przeznacza część budżetu na ten wydatek, jak nie przeznaczą na to to najwyżej deficyt będzie mniejszy więc nie ma co oddawać ;-)
@Kopyto96: tyle że bedziesz pewnie musiał oficjalnie się wypisać z kościoła jak to uzgodnią z biskupami to będą przekazywać listy wiernych do ściągania podatku bo z tego co wiem tak funkcjonuje ten podatek w Niemczech