Wpis z mikrobloga

Jaką szkołę nurkowania we #wroclaw polecacie? Nigdy nie nurkowalem i chciałem zrobić moje pierwsze szkolenie od podstaw.
Najchętniej okolice południowego Wrocławia.
Na co zwracać uwagę przy wyborze? Jestem totalnie świeży.
Jakich błędów nie popełniać przy wyborze szkoły?
#nurkowanie #plywanie
  • 16
@kaczoor: Żadna, można nurkować w soczewkach, można wstawić korekcyjne szkła do maski.
Bombel (tanio), Moana, Exstream

Jak masz więcej pytań wołaj, mam wymaxowaną ścieżkę rekreacyjną. Jestem z Wrocławia ale nie nurkuje w polsce, więc jak pytania dotyczą nurów u nas to nie pomoge :P
@Wychwalany: To jeśli z tego powodu zrezygnowałeś to mam dobrą wiadomość :D kupując w jakimś divezone w komentarzu możesz napisać, że prosisz o wstawienie to nawet nie musisz sie martwić, że coś ci przeciekać będzie czy coś. Ale wymiana jest też bardzo prosta jakbyś nagle w soczewkach chciał zanurkować.
@relationbrewingarea: jak to Bosak napisał 'można..' ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ogólnie to tak, tylko jak #!$%@? maskę to zamykasz oczy na wszelki wypadek, żeby nie ściągnęło z oka. Moja dziewczyna nurkuje w soczewkach od zawsze.

Spadnięcie/zerwanie maski to są sytuacje niesamowicie rzadkie i awaryjne, więc w takim wypadku utrata soczewki bo musisz miec otwarte oczy pod wodą to najmniejszy problem.

edit. widzę, że słowo PRZE|DMU|CHU|JESZ to przekleństwo
@kaczoor: temat rzeka...
generalnie z nurkowaniem jest jak z prawem jazdy, normy szkolenia federacji nurkowych nijak maja sie do faktycznych wyzwan, ktore woda przed toba postawi (a postawi na pewno, pytanie tylko kiedy i czy bedziesz gotowy)
jezeli chcesz na kilku metrach okazjonalnie ogladac rybki, zrob to np przy okazji budzetowego wyjazdu w egipcie, jesli twoje bezpieczenstwo jest dla ciebie czynnikiem ktytycznym lub/i chcesz nurkowac w zimnych i ciemnych (np polskich)
via Android
  • 1
@Onbezwasa właśnie wolałbym robić podstawowy kurs w Polsce we Wrocławiu i nie marnować na to urlopu :) a z podstawowym kursem w np. Egipcie mogę iść od razu pływać, a nie siedzieć pół dnia w basenie z instruktorem, co mówi łamanym angielskim :D