Wpis z mikrobloga

Pamiętam jak byłem dużo młodszy i czasem jakiś wujek w żartach powiedział "nie żeń się chłopie" domyślam się, że nie jedna osoba usłyszała taki tekst od "Janusza + 50" , im jestem starszy tym widzę, że oni tego w żartach raczej nie mówili tylko na serio, dobijam do 30 lat, sporo moich znajomych już po ślubie, niektórzy mają dzieci a są i tacy, którzy są już po rozwodzie z alimentami na głowie... Im jestem starszy tym więcej rozumiem tekst "nie żeń się chłopie", na początku są motylki, jest mega fajnie bo zauroczenie nadal jest ale nie oszukujmy się, życie to nie komedia romantyczna, po jakimś czasie to wszystko ustaje, zauroczenie mija, pojawiają się problemy, kłótnie, , awantury o byle co, a o wyjściu z kolegami tak jak kiedyś możesz sobie pomarzyć... Wielu facetów stało się więźniami swoich kobiet po ślubie...! Kobiety do tego dążą!

#logikarozowychpaskow #rozowepaski #zwiazki #milosc #niebieskiepaski #logikaniebieskichpaskow #p0lka
  • 135
zwykle też raźniej coś planować z kimś


@wstanczyk: brzmi absurdalnie. Musialbys jakiś ideal znaleźć albo kogoś bardzo uległego żeby było łatwiej coś planowac z większą ilością niezależnych osób, które mają swoje plany, pomysły, cele...

Do tego jednak większość ludzi nie wybiera życia singla na zawsze, więc to grono znajomych się zawęża


@wstanczyk: tego zdania już kompletnie nie rozumiem. Co ma grono znajomych wspólnego z tym kto jakie życie wybiera? Znajomych
@wakxam: Sami sobie na to pozwolili. Nawet mi takich nie żal. Trzeba mieć sporo siły i wytrzymałości żeby być mężem, ojcem i przede wszystkim mężczyzną nie tracąc swojej niezależności. Wspomniane "nie żeń się" słyszę tylko o typowych cipeuszy.
@wakxam: tak ale po drugiej stronie medalu jest samotność, brak kolegów bo wszyscy żonaci i nic co by was trzymało razem. Nie ma rozwiązań bez wad
@peposlaw: rozumiem, ze chodzi ci o to ze faceta nie ma to kobieta zmuszona jest brać na siebie obowiązki związane z zajmowaniem sie dziećmi i domem?

Mi chodziło raczej o to, ze po urodzeniu dzieci, kobieta zmienia podejście do faceta. Juz zaspokoiła swoją potrzebę posiadania dziecka. Co więcej często poród, przecież bardzo trudny i bolesny dla kobiety, sprawia ze więcej dzieci mieć nie chce. Co za tym idzie ilość i jakos
brzmi absurdalnie


@programista15cm: Raczej autystycznie brzmią twoje stwierdzenia, ale jak mówię - jak komu wygodnie :P

Musialbys jakiś ideal znaleźć albo kogoś bardzo uległego żeby było łatwiej coś planowac z większą ilością niezależnych osób, które mają swoje plany, pomysły, cele...


@programista15cm: Chodzi o to, że ludzie zwykle planują jednak ze swoimi połówkami w pewnym wieku i niekoniecznie im się chce wszystkich singli spraszać, którzy jednak inaczej spędzają czas, niż rodziny.