Wpis z mikrobloga

Nagrałem coś nt routera/platformy do budowy routera od chińczyka, zacny sprzęcik, WiFi 6, 4 rdzenie, 2gb RAMu, 8gb emmc, 128mb pamięci nand, układ flash, slot na karty uSD, slot m.2 nvme na dysk, slot mpcie na modem LTE, dwa sloty sfp 2.5gbps na moduły optyczne bądź elektryczne, openwrt!
Kozackie, szczególnie dla tych co lubią dłubać w sprzęcie i sofcie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#openwrt #linux #siecikomputerowe #router #internet
Pan_Slon - Nagrałem coś nt routera/platformy do budowy routera od chińczyka, zacny sp...
  • 9
@Pan_Slon: za czasów studenckich miałem router który miał 2 fizyczne radia, trzeba było zrobić z tego repeater, to przy ustawieniu obu na 2,4GHz nawet mimo kanałów 1 i 11 nadal się wzajemnie zagłuszały, poprawiało się dopiero przy jednym ustawionym na 5GHz, a najlepiej wyłączonym - sprzęt robił tylko za AP client, w końcu uwaliłem flasha, a programator tsop48 trochę za drogi był.
@wypokowy_expert: Były dostępne swego czasu Sparklany WX-7800A (występowało to pod różnymi markami np. Trendnet itd) które miały fizycznie dwa układy radiowe - jeden w paśmie 5GHZ drugi w 2.4GHZ. Jedne z pierwszych konstrukcji bazujących na układach Atheros.
@Pan_Slon: zaciekawiłeś tym zamiennikiem routera operatora. Podeślesz link do tego, który zamówiłeś? Coś podobnego na routery pod kabel koncentryczny występuje, zamiast światłowodu?
@foneswein: Niestety nie wiem, koncentryk(docsis) nie jest od lat w kręgu moich zainteresowań, widziałem jednak modemy innych firm, z tym że autoryzacja innego sprzętu niż operatora to raczej w Polsce rzecz awykonalna, musiałbyś popatrzeć co w USA i UK oraz u Niemca słychać w tym zakresie, starsze implementacje docsis można było hackować ;)