Wpis z mikrobloga

Ktoś mi objaśni skąd taki hejt na Diablo 4? Z tego co szukam, to wygląda mi to po prostu na hejt z nudów przez ludzików, którzy wychowali się na Diablo 1 i 2 i tęsknią za czasami jak mogli grać bez końca, bo nie było obowiązków. Że niby słaby endgame ale czego można się spodziewać niż grindu. Przynajmniej nie zrobili jak Ubisoft w Division 2, gdzie po finalnej misji resetuje ci cały progres w mieście i żadnego punktu kontrolnego nie da się już zdobyć na stałe.
Zakupy w sklepie można totalnie olać, bo to tylko skórki i gra w żaden sposób nie zmusza do zakupów (widziałem zarzut że gra ma tak słaby interfejs że można przez przypadek coś kupić - no trzeba być chyba debilem raczej).
#gry #diablo #diablo4
  • 14
@ciemny_kolor: Gra jest ok, dobrze się przy niej bawiłem ale po tygodniu grania mam jej dość. IMO gatunek arpg/h&s jest troszkę martwy, a D4 było jednak zbyt ostrożne żeby go wskrzesić.

Natomiast plus za klimat świata, bo jest naprawdę dobrze zrobiony
@ciemny_kolor Skille oparte o generatory co zabija płynność, ogólnie bieda pod względem kustomizaci buildow i rozgrywki. Poziom głębi jaką ma Poe nie zostanie nigdy osiągnięty przez żadną inną grę. Diablo 4 nie jest dla maniaków arpg a tacy głównie wyrażają opinie w internecie, casuale po prostu pograją 30 minut a potem robią coś innego. D4 jest dla takich ludzi
Ktoś mi objaśni skąd taki hejt na Diablo 4?


@ciemny_kolor: hejt? Ja bym powiedział że to jest raczej obojętność. Ludzie którzy grali w Diablo 1 czy 2 mają w większości tyle lat że nie mają czasu na hejtowanie średniej gry tylko grają w coś innego.
@Duzy_Dziki_Zwierz: Ankieta z wartością 100 dolców odnosiło sie do różnych zestawów dodatek+bonusy (skórki/konie/platyna itp)
Tak samo jak było z samym d4, gdzie byly 3 wersji od 69,99 do 99,99$
Sam dodatek jeśli będzie kosztował, więcej niż pełnowartościowa podstawowa gra, to nie będzie mieć sensu, zwłaszcza że dodatek to max ok 30-40% więcej contentu patrząc na poprzednie dodatki w grach serii diablo.
@onepnch: no dobra, a w Poe można mieszać klasy? Czy jak to tam działa? Nie wiem jak wyglądają wszystkie klasy w D4, póki co gram Sorciem i połączenie ognia i lodu może łatwo zdejmować elity. W Poe można to jeszcze głębiej pomiksować?
@lumpex200: bardzo dobry materiał, dużo konkretów z którymi też się zgodzę (np zarządzanie ekwipunkiem lub ilość bossów) ale też, takie przemyślenie, jak mówił o szukaniu info na forach, analizowaniu itemów, testowanie skilli itd. w celu wykonania najlepszego builda - to obecnie w grach mainstreamowych nie ma miejsca na takie rzeczy i D4 jest ofiarą naszych czasów. Gdyby się tak zastanowić, to mało która gra AAA obecnie zmusza gracza do myślenia lub