Wpis z mikrobloga

#sejm #tvpis czego pisowi nie wybacze? tego, że jakby moi dziadkowie lat 80 umarliby w najbliższym czasie (oby nie!) to ostatnie lata wspomnień z nimi byłoby związane z tym, że co wizytę próbują mnie ciągnąć za język za kim jestem i czemu wszystko inne niż pis to największe zło. kiedyś wpadałem do nich bez powodu w odwiedziny, teraz złapałem się nad tym, że średnio chce mi się do nich jeździć. wydoili starszych ludzi z godności na stare lata.

(dziadkowie bardzo kościelni, nie było pola manewru na jakiekolwiek rozmowy) #polityka
  • 136
czego pisowi nie wybacze? tego,


@5rapol5: No ale to chyba masz jakąś psychozę, skoro obarczasz władzę o to, jakie masz relacje ze swoimi własnymi dziadkami.
@5rapol5 Mam ten sam problem z mamą, ale nie jest tak zaborcza. Mieszka za granicą, przyjechała na święta. W rozmowie wyszło że #!$%@? ja Hołownia. Nie potrafiła odpowiedzieć czemu, ale wyczułem oczywiście kogo popiera. Argumentów żadnych. Wczoraj ogarnialem jej laptopa. W subskrypcjach TV Republika i dużo propagandy w proponowanych do obejrzenia. Ma 64 lata, mama nadzieję że zacznie rozumować.
Tak, tak za Po miałem tak dobrze, miałem tak zieloną wyspę, że aż dwa lata szukałem pracy i to ciągłe szczucie na ludzi biednych, dzięki niekontrolowanym wspaniałym umową śmieciowym mogłem zarobić 2 zł na godzinę. Co to były za czasy.


@gnomol: Ale ta potęga Tuska że podniósł bezrobocie w całej Unii a Kaczyński tak potęzny że je obniżył. NIe dziwne że szukałeś tyle czasu pracy, jak taki podstawowych informacji nie jesteś
Pobierz Wasky - >Tak, tak za Po miałem tak dobrze, miałem tak zieloną wyspę, że aż dwa lata s...
źródło: b0563ef49304f0f9160b432a7707d179d777a19c04f2de43dc3c1f7c4d7f3266
@Wasky Tak, częściowo decyzje PO, zwiększyły bezrobocie, dodatkowo ich decyzje sztucznie zaniżały stawki. Nie dziwię się fajnopolaku, synu janusza, że g... wiesz. Mam kochać Tuska, bo tak chce fajnopolak, zawsze kulturalny.
@5rapol5: Bolesna prawda, której nikt nie chce zaakceptować:
To nie pisowskie TVP zmieniło poglądy Waszych starych/dziadków. Oni mieli takie poglądy zawsze, tylko przed pisowskim TVP wstydzili się ich, bo nie było baniek społecznościowych, a z mediów "klasycznych" szedł spójny, wyważony przekaz. TVP pisowskie tylko ich ośmieliło i pokazało, że "przecież nie ma się czego wstydzić."
dziadkowie są ludźmi z własnym zdaniem, których można przekonać argumentami. Jak odwiedzałem babcię to jak sobie z nią rozmawiałem to udało mi się z niej zrobić po części liberała ekonomicznego.


@T0pi5: Powiem Ci tak - miałeś do czynienia z lekkim przypadkiem :)

Spróbował byś z moimi. Nawet jakby w progu domu im stanęli Kaczyński z Morawieckim i po kolei pluli im w twarze, to i tak byli by w wyparciu, jakoś
@Alcoholic_Desacrator:
Dokładnie. Ja nie zapomnę jak babcia ze strony ojca chciała żebym jej przestroił stare unitrowskie radio żeby mogła posłuchać sobie nowego radia (początek lat dwutysięcznych). Już wtedy jako nastolatek nienawidziłem #kosciol. Powiedziałem jej, że tego radia nie da się przestroić ( ͡° ͜ʖ ͡°)- Rydzyk jest źródłem tępej katolickiej propagandy zanim wyręczył go w tym #pis dlatego powinni stracić koncesję
@5rapol5: moja ciotka pisowiec zadzwoniła złożyć mojej mamie życzenia urodzinowe. Przy okazji zapytała o wybory (te kopertowe) i zaczęła drzeć ryja na moją matke bo ta śmiała mieć inne zdanie. Od tego czasu nie rozmawiały
@5rapol5 ja rozumiem osoby naprawdę starsze, jakieś 70+, gdzie mózg już zwyczajnie nie działa na takich obrotach jak dawniej, że dają się nabrać takiej propagandzie tępej, podobnie jak dadzą sobie wcisnąć komplet ekskluzywnych garnków.

Ale 50-latkowie? To jeszcze relatywnie młodzi ludzie, często zajmujący jakieś wyższe stanowiska w firmach etc. a więc z mózgiem sprawnym. Jak tacy ludzie mogą się na to nabierać? No sorry ale jedyne co mi przychodzi do głowy, że