Wpis z mikrobloga

#sejm #tvpis czego pisowi nie wybacze? tego, że jakby moi dziadkowie lat 80 umarliby w najbliższym czasie (oby nie!) to ostatnie lata wspomnień z nimi byłoby związane z tym, że co wizytę próbują mnie ciągnąć za język za kim jestem i czemu wszystko inne niż pis to największe zło. kiedyś wpadałem do nich bez powodu w odwiedziny, teraz złapałem się nad tym, że średnio chce mi się do nich jeździć. wydoili starszych ludzi z godności na stare lata.

(dziadkowie bardzo kościelni, nie było pola manewru na jakiekolwiek rozmowy) #polityka
  • 136
  • Odpowiedz
@5rapol5 to się zaczęło już dużo wcześniej za sprawą Radia Maryja już w latach 90. Ze względu na mniejsze zasięgi niż TVP skala była oczywiście mniejsza, ale już wtedy bez względu na aktualną władzę była realizowana ta sama polityka totalnego ogłupienia i zaszczucia starszej części społeczeństwa i nastawieniu go przeciwko wszystkim za równo na zewnątrz (Żydzi, Niemcy, UE, ogólnie zły, zepsuty Zachód) jak i wewnątrz państwa kto akurat nie jest związany ze
  • Odpowiedz
@5rapol5: dawno temu, w domu rodzinnym, to tata, z dziadkami, wujkami (czy znajomymi jak odwiedzali) zwykle spierali się przy stole o politykę, ale to były zwykłe spory, dyskusje. Nikt się nie obrażał, ot wymiana poglądów. Co PiS zrobił ze społeczeństwem może być nieodwracalne i choć ja zwolenników PiSu w rodzinie ani otoczeniu nie mam, tak moi przyjaciele, znajomi już tak. To co się działo w tych domach podczas świąt, spotkań przez
  • Odpowiedz
@5rapol5: pis rządzi: tusk chciał sprzedać wszystko (xD), teraz i nas sprzeda
pis nie rządzi: [foch totalny] zobaczysz, jeszcze będziesz płakał i przyznasz mi rację

O tym, że zwykłe odwiedziny rodziny mogło zamienić się w kłótnie nikt nie mówi, a mam nadzieję, że ktoś to w obecnej telewizji publicznej odpowiednio wyjaśni.

Głowy raz sprane już nigdy nie będą takie jak wczesniej.
Najgorzej z osobami 50+, którzy nie zmieniają tak często zdania,
  • Odpowiedz
  • 5
@5rapol5 ich sercu było bliżej do 13 i 14, a ich wybór prawie wpłynął na moja przyszłość. Rozumiałbym jakby mieli prawicowe poglądy. A apropo gówno prawdy to napisałeś że nie jeździsz do swoich, nie umiesz oddzieli gruba kreską swojej miłości do rodziny i polityki?
  • Odpowiedz
  • 4
@ThirtyDoorKey: no to nie odwiedzać właśnie, innej drogi już nie ma. nawet jak przyjadę z prawnukiem lvl 3 lata to pierwsze co zrobią to wku*ą go dokuczając mu/przedrzeźniając, a potem wku*ą mnie próbując pytać o politykę.
  • Odpowiedz
@5rapol5:
1. Na głosowanie za PiS starsze pokolenie zostało najpierw zagonione przez PO i fajnopolactwo ciągle wyśmiewające się z wyborców, z polityką hejtu itd. Więc jak już to tu najpierw by trzeba było winić.
2. Zamiast winić tv PiS to może warto jednak uznać, że dziadkowie są ludźmi z własnym zdaniem, których można przekonać argumentami. Jak odwiedzałem babcię to jak sobie z nią rozmawiałem to udało mi się z niej zrobić
  • Odpowiedz
@5rapol5: Podpisuje się pod tym. PiS tak skłócił naród, że podzielił nawet rodziny.
Choćby u mnie od jakiegoś czasu nie ma szans na rozmowę o polityce.
  • Odpowiedz
@5rapol5 Starzy ludzie sami zgotowali sobie taki los na starość... Dali sie omamić pisowsko-koscielnej propagnadzie i to jest ich problem.
Stracili kontakt z rzeczywistością i rodzina, bo wybrali sukienkowych w purpurach i bezzebnego karaczana.
Nie żal mi takich ludzi, po prostu trzeba się od nich odciąć aby umarli w samotności.
  • Odpowiedz
  • 10
@5rapol5 Mój ojciec to już jest tragedia. Nie odwiedzam rodzinnego domu, bo co wizytę to jest kłótnia. Kiedyś doszło nawet do tego, że podczas spotkania rodzinnego mi powiedział, że mam "#!$%@?ć" więc tak zrobiłem.
  • Odpowiedz
co wizytę próbują mnie ciągnąć za język za kim jestem i czemu wszystko inne niż pis to największe zło.


@5rapol5: niestety, typowy scenariusz. Starsza pani z najbliższej rodziny tak samo. NIby niegłupia, niby o PIS ma swoje zdanie, ale z przyzwyczajenia zawsze oglądała TVP no i po tych ośmiu latach okazało się, że zaprogramowana jest na cacy. opcja niemiecka, zamach na demoktację, "oni" nam każą imigrantów przyjmować, telewizja polska będzie zlikwidowana
  • Odpowiedz
@5rapol5 mam tak z rodzicami, za co pisu z całego serca nienawidzę, głównie to ojciec dostaje #!$%@? przed telewizorem jak ktoś Tuska pokaże to aż wstaje do telewizora i drze #!$%@? „niemiec” „fur dojczland” itd sprany ma łeb tak bardzo, że potrafił mnie od żebraków wyzywać bo PiS #!$%@? wybory, nienawidzę ich z całego serca jak i w sumie swoich rodziców też, najgorsze jest ze ja i mój brat niestety musimy tego
  • Odpowiedz