Wpis z mikrobloga

#sejm #tvpis czego pisowi nie wybacze? tego, że jakby moi dziadkowie lat 80 umarliby w najbliższym czasie (oby nie!) to ostatnie lata wspomnień z nimi byłoby związane z tym, że co wizytę próbują mnie ciągnąć za język za kim jestem i czemu wszystko inne niż pis to największe zło. kiedyś wpadałem do nich bez powodu w odwiedziny, teraz złapałem się nad tym, że średnio chce mi się do nich jeździć. wydoili starszych ludzi z godności na stare lata.

(dziadkowie bardzo kościelni, nie było pola manewru na jakiekolwiek rozmowy) #polityka
  • 133
@5rapol5: Mój tata jest człowiekiem pracy. W 2000 założył firmę i dzięki temu dobrze nam się żyło. Na studiach mogłem zająć się nauką, bo miałem duze wsparcie finansowe w domu.

Tata wychował sie w biednej i dysfunkcyjnej rodzinie. Nigdy nie miał możliwości studiować. Ale starał się, widział jak jego synowie studiują i nabywają kapitał społeczno-kulturowy. Chcąc doskoczyć do nas kiedyś czytał Marka Aureliusza, Jasienice, literaturę brytyjską i amerykańską, uczył się angielskiego.
@5rapol5: U mnie w jednym pokoju babcia pisowiec i TVP, w drugin dziadek platformowiec i TVN. Bardzo lubię święta, bo nie jest nudno :)

U drugich dziadków przed wyborami zawsze było pytanie "Na kogo głosować wnusiu, bo my długo nie pożyjemy, to żeby wam młodym było lepiej"
@5rapol5: Dlatego ja na początku rozmowy zawsze babci przytakuję, a w te święta to nawet jej będę opowiadał jak to "byłem" na Woronicza i broniłem wolnych mediów, a chwilę potem już se będziemy mogli pogadać o milszych sprawach. To tak samo jak ze znajomymi-fajnopolakami, jeśli ci zależy na ludziach, to nie #!$%@? się na nich o to, że mają poglądy inne od Twoich. ¯\(ツ)/¯
@5rapol5: religijność pisu to jest czysty branding nic więcej. Tak jak korporacje starają się przypodobać gejom, lgbt++ itd w nadzieji na to że zwiększy ich to zyski. To nie są ich poglądy, jakby było niewolnictwo to też by je popierali i tyle. Większość ludzi dziedziczy poglądy, lub wierzą w to co im się powie. Sceptycznych ludzi jest mało, świetnie ukazał to covid i wojna na ukrainie. Jakby w telewizji powiedzieli, że
@5rapol5: Już przy pierwszej kadencji braci mlaskacz tak było. Ja byłem jeszcze wtedy młody, ale pamiętam, jak znajomy mamy rozpaczał, że traci kontakt ze swoim starszym ojcem, bo tamten poza Rydzykiem świata nie widzi i zieje nienawiścią pod każdym pretekstem. Sekta, ktora eksploatuje ludzi podatnych na manipulację.