Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Gdzie inwestowac pieniadze bo juz totalnie sie gubie i nie mam pomyslu

Zostawic na koncie = trace ze wzgledu na inflacje
Lokata = Potwornie slabe lokaty
Obligacje = 1% powyzej infacji ale minus podatek belki
Nieruchomosc = ze wzgledu na beke2%, kazdy mlody woli wziac kredyt anizeli placic za wynajem a na dodatek kraj sie demograficznie zawala. Z drugiej strony kazdy posel ma pare mieszkan wiec wprowadzenie jakiegos podatku katastralnego jak to mick przepowiada nigdy sie nie spelni. Warto sie bawic w wynajem w takim #wroclaw jezeli mieszkania w ciagu roku poszly o 150k do gory?
Gielda = Fanie fajnie tylko w co? Mam portfel 20 spolek i sp500+EU, 17 z nich na plusie, trzymam od 2018, ale kazda mam wrazenie jest potwornie napompowana. Takie NVIDIA czy Appl czy meta to ATH juz.
Zloto = dobrze trzyma wartosc ale nie zyskuje nic.
Waluty = wrozenie z fusow. Inflacja na zlotowce w zeszlym roku wysoka jak cholera a dolar caly czas coraz tanszy.
Angel investor = porzyczyc swoje piniadze jakiemus Rajeshowi z Indii bo obiecuje ROI 25%? iksde
PE/VC = nie mam dostepu ale chcialbym chyba najbardziej

#nieruchomosci
#gielda
#pieniadze

Nie podaje ile chce zainwestowac bo po co.



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Dipolarny
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 14
ale kazda mam wrazenie jest potwornie napompowana. Takie NVIDIA czy Appl czy meta to ATH juz.


@mirko_anonim: Jesteśmy w okresie bardzo wysokich stóp procentowych i drogiego kredytu, jak spadną stopy to prawie pewne że giełda wejdzie w nowe maksima. Przynajmniej w USA bo Europa nie ma zbytnio dobrej gospodarczo przyszłości przed sobą z tym ekowariactwem + utratą tanich surowców z Rosji.

Co do mieszkań to wszystko zależy od tego co nowy
typ wymienil wszystkie mozliwosci prawie i sie nie moze zdecydowac ja #!$%@? xD jak baba all in stocks mordo, a jak jestes glupi to obligacje EDO


@essalysolu: Bo on na tik toku widział że ktoś kupił jakieś crapowe crypto i zrobił na nim x100 (uj że z 10 USD) albo na forexie na dźwigni x30 zarobił i on też tak by chciał - bo zysk 10% rocznie dla lamusów jest :)
@mirko_anonim: patrząc Twoje podejście to lepiej to wszystko wypłać i przejedz albo oddaj potrzebującym bo i tak prędzej czy później to spuścisz w kibel na jakiejś hazardowej zagrywce

każdy asset który wymieniłeś jest sensowny, do przytrzymania pieniądza nieco powyżej inflacji i zabezpieczenia swojej przyszłości przez dywersyfikacje - niekoniecznie do zrobienia z siebie milionera czy rentiera z majątku 100k PLN

Fanie fajnie tylko w co? Mam portfel 20 spolek i sp500+EU, 17
: Jesteśmy w okresie bardzo wysokich stóp procentowych i drogiego kredytu, jak spadną stopy to prawie pewne że giełda wejdzie w nowe maksima


@Parmenides69: Przecież S&P 500 dosłownie 2 dni już testowało ATH ^^ Ale prawda, jak się zbliżają wybory i inflację zbili to się może dopiero zacząć eldorado.
@Dietetyq: Niby tak ale trzeba wziąć pod uwagę inflację bo naturalnie wyceny spółek powinny pójść w górę średnio o jej wartość co połączone z faktem że stopy nadal wysokie IMO szansa na wzrosty duża chyba że znowu jakiś black swan. Osobiście ładuje już od pewnego czasu (jak było ok. 4k) ale chce dosypać, tyle że mick napisał że kupuje dolary więc się boję że dolar w dół poleci ( ͡°
@Parmenides69: ja teraz jako że koniec roku zrealizowałem sobie zyski (co by w raporcie rocznym mi to ładnie wyglądało :P) - ale faktycznie przy jakiejś lepszej korekcie trzeba będzie doładowywać torby no i krypto myślę że mooocno się rozkręci jak drukarka zrobi w usa brrrrr