Wpis z mikrobloga

Jak masz sztywny pal Azji w dupie, to wszystko dla ciebie będzie propagandą.


@missioncritical: może być to szokiem dla twojego ograniczonego pojmowania rzeczywistości ale mi ten serial nawet się podobał. Lubię tą formę i humor absurdu. W przeciwieństwie do ciebie jednak mam jakąś wiedzę i nie karmię się tylko popkulturą dlatego potrafię dostrzec coś co dla ciebie nigdy nie będzie osiągalne. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Lubię tą formę i humor absurdu. W przeciwieństwie do ciebie jednak mam jakąś wiedzę i nie karmię się tylko popkulturą dlatego potrafię dostrzec coś co dla ciebie nigdy nie będzie osiągalne. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@OlFunkyBastard: czyli mówisz, że nie masz sztywnego pala Azji w dupie, nawet podoba ci się serial, ale widzisz w nim urojoną propagandę? Widzisz tam jeszcze smerfy? Może smoki? Leki brałeś?

Obawiam się,
@OlFunkyBastard:

przeciwieństwie do ciebie jednak mam jakąś wiedzę i nie karmię się tylko popkulturą dlatego potrafię dostrzec coś co dla ciebie nigdy nie będzie osiągalne


Nigdy nie widziałem typa który tak mocno musi sobie ego podbudowywać i tak usilnie próbuje wyjść na inteligentnego jednocześnie tak mało treści i konkretów pisząc. Ty tylko opowiadasz ile wiesz i jak mądry jesteś i przy tym w ogóle nie dajesz temu dowodu xD
@missioncritical: nie broń tego takiego gówna nie da się obronić, nieśmieszne za to operatorsko i kostiumograficzny scenograficznie perła. Szkoda tylko że Netflix musi #!$%@?ć wszędzie swoją ideologię i nigdy nie zainwestuje w scenariusz.
@Wink No rzeczywiście serial śmieje się że wszystkiego tylko szkoda że "śmianie" się z Żydów ogranicza się do jednego żartu który w sumie żartem z Żydów nawet nie jest.
"Żydzi spiskują ale jestem za głupi żeby brać w tym udział" - powiedział żyd, koniec "żartów" z Żydów. to nawet nie jest żart o żydach tylko żart z "głupków" twierdzących że Żydzi knują jakiś spisek.

No ciężko to wrzucić do tej samej kategorii
@JackobC: O poziomie żartów rozmawiać nie będę, bo w sumie to jest mocno subiektywne, ale wciąż nie wiem skąd koledze wyżej wzięło się to, że ten serial to propaganda przesiąknięta polityką, kpiąca z naszej polskiej tożsamości i religii xD

Żarty odnoszące się do historii to pokazanie ułomnego liberum veto, trochę o wojnie ze Szwedami i szlacheckiej czy chłopskiej mentalności (w krzywym zwierciadle oczywiście). Żartu konkretnie z Polaków nie widziałem, z Żydów
@Wink: no bliżej prawdy jest to że kpi sobie z pilskiej religii niż to że żartuje z Żydów i raczej nic tego nie zmieni.
Jak nie widziałeś żartów z Polaków i o Polakach tylko jeden "żart" niebędący żartem zapadł ci w pamięć to ta lepsza część serialu ci umknęła, albo za bardzo bawi cię słowo żyd.
@Wink: przecież ten żart nie był o żydach de facto xD
O poziomie serialu wystarczająco dużo mówi fakt, że na twitterze spuszczają się nad nim wszyscy politycy PO i spółka xD
W pierwszych 2 odcinkach w miarę zabawny był sam sejmik i od biedy wstępniak drugiego odcinka. Jeśli reszta kogoś śmieszy to znaczy, że ma 50 lat albo poziom humoru level kabaret koń polski. Pomijam już ten lewicowy wątek z córką
@JackobC przecież tu jest satyra na Rzeczpospolitą szlachecką i na współczesność, ale nie tylko tę naszą polską. Żartu bezpośrednio z Polaków albo nie pamiętam albo nie widziałem (mówię o pierwszych trzech odcinkach).

@T0pi5 no ale jak już pisałem nie obchodzi mnie poziom zawrotów a to co napisał chłop wyżej o atakowaniu naszej narodowej tożsamości i wiary xD