Wpis z mikrobloga

  • 147
@Bobito Rosja ma dużo mongolskiej krwi, sama morda Putina wygląda jakby wioska w której się urodził miała mongolskie odwiedziny w dawnych czasach
  • Odpowiedz
  • 150
@mkorsov: Mongołowie – patroni początków państwowości rosyjskiej stosowali taktykę masowych mordów. Taką politykę przejęło od nich księstwo moskiewskie, od XIII do XV wieku ściśle podporządkowane Złotej Ordzie.Tu należy szukać początków posługiwania się przez państwo rosyjskie masowymi zbrodniami jako narzędziem polityki; narzędziem przerażającym.
  • Odpowiedz
@Bobito: Ja wyzywam Rosję od średniowiecznych Mongołów, a nie tych dzisiejszych. Tak jak napisałeś, Moskwa będąca wasalem Imperium Mongolskiego / Złotej Ordy, wiele od niej przejęła. Gdy wojska moskiewskie ruszyły na Republikę Nowogrodzką, ta część moich przodków, którzy zamieszkiwali Nowogród, uciekli do Wlk. Ks. Litewskiego. Gdyby pozostali, mieli 1/3 szansy, że by zostali zostawieni w relatywnym spokoju (z utratą części majątku i nowymi daninami), 1/3, że zostaliby wywiezieni w kierunku
  • Odpowiedz
@Bobito przed Mongołami panami byli potomkowie winkingow, rody ruskie z nazwy nie wywodziły się od Rusi Kijowskiej a od nazwy szwedzkiego plemienia wikingów. Zaznaczę też że książęta ruscy od 9 wieku do podboju mongolskiego mieli największe zyski z handlu „surowcem” niewolnikami czyli Słowianami…. Przeciętnemu ruskiemu czy Słowianinowi to ja współczuję bo najpierw był pod butem wikinga, później Mongoła, następnie należał do Cara by skoczyć pod butem komunizmu…. Od 30 lat jest
  • Odpowiedz
@Bobito: a teraz CIEKAWOSTKA.
Ludy Mongoloidzkie to nie tylko dzisiejsza Mongolia to PRZEDEWSZYSTKIM dzisiejsi Buriacji z rosji. Ich i ludów mongoloidzkich w Rosji jest KILKUKROTNIE więcej niż samych Mongołów w Mongolii. A Dżyngis Chan wywodzi się z obecnej Rosji i pochodzi z pomiędzy bajkału a ułan Ude.
  • Odpowiedz
@mazowiecki12 https://lubimyczytac.pl/cykl/14139/trylogia-rosyjska

Mój post to tak naprawdę powstał właśnie po lekturze „Rosji Carów” Pipsa, polecam zwłaszcza że to spojrzenie amerykańskie na Rosję czyli nie jest to Polski punkt widzenia na Rosyjskość, bo zabory to, bo Targowica to, bo Moskwa przez dwa lata należała do Rzeczpospolitej itp itd bez emocji, dumy i jakiś pretensji bo to często wśród Polskich autorów mamy.

Polecam jego książki, zrozumiesz że przez wieki przeciętny Rosjanin nigdy nie
  • Odpowiedz